Search
Asset 2

کاخ سفید حماس را به استفاده از بیمارستان‌های غزه برای عملیات نظامی متهم کرد و آن را جنایت جنگی خواند

نگرانی آمریکا از ارسال موشک‌های بالستیک از ایران به روسیه
جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید، در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید در واشنگتن در ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ صحبت می‌کند. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد که گروه تروریستی حماس دارای یک گره فرماندهی در زیر بزرگترین بیمارستان غزه، الشفا، جایی است که سلاح‌ها در آن نگهداری می‌شود و اقدام این گروه تروریستی را «جنایت جنگی» خواند. 

جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید به خبرنگاران در ایر فورس وان گفت: «ما اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه حماس و جهاد اسلامی فلسطین از برخی بیمارستان‌ها در نوار غزه از جمله الشفا و تونل‌های زیر آنها برای مخفی کردن و حمایت از عملیات نظامی خود استفاده می‌کنند.» 

وی تأیید کرد که تروریست‌های فلسطینی یک گره فرماندهی و کنترل از الشفاء را اداره می‌کنند و ممکن است سلاح‌هایی را در زیر بیمارستان مخفی کنند و این امر حملات سنگین اسرائیل به این مرکز را توجیه می‌کند. 

کربی افزود: «این یک جنایت جنگی است.» 

وی اظهار داشت که این اطلاعات از منابع و روش‌های مختلف اطلاعاتی به دست آمده است. 

«من فکر می‌کنم شما می‌توانید درک کنید که ما نمی‌توانیم جزئیات کامل زیادی در مورد آن ارائه دهیم. ما باید از منابع و روش‌ها محافظت کنیم.» 

اسرائیل حماس را به استفاده از بیمارستان‌ها برای پنهان کردن فرماندهی و همچنین استفاده از بیماران بیمارستان به عنوان سپر انسانی متهم کرده است. هم حماس و هم بیمارستان‌های غزه این اتهامات را رد کرده‌اند. 

کربی اعتراف کرد که این وضعیت عملیات اسرائیل در غزه را دشوارتر کرده است. 

وی گفت: «مشخص‌تر بگوییم، ما از حمله هوایی به بیمارستان حمایت نمی‌کنیم. ما نمی‌خواهیم آتش‌سوزی را در بیمارستانی ببینیم که در آن افراد بی‌گناه، افراد بی‌پناه، افراد بیمار صرفاً تلاش می‌کنند تا مراقبت‌های پزشکی را که شایسته آن‌ها هستند، دریافت کنند، نه اینکه در آتش طرف متقابل گرفتار شوند.» 

«بیمارستان‌ها و بیماران باید محافظت شوند. و این فقط نشان می‌دهد که عملیات نظامی چقدر چالش برانگیز است، زیرا حماس عمیقاً خود را در میان جمعیت غیرنظامی جاسازی کرده است.» 

وی همچنین تصریح کرد که اقدامات حماس از مسئولیت اسرائیل برای حفاظت از مردم غزه نمی‌کاهد و دولت گفتگوی فعال خود را با همتایان خود در این زمینه ادامه خواهد داد. 

در ۷ اکتبر، تروریست‌های حماس حمله غافلگیرانه‌ای را به اسرائیل انجام دادند و بیش از هزار غیرنظامی را کشتند و صدها نفر از جمله حداقل ۳۰ آمریکایی را گروگان گرفتند. اسرائیل با حملات هوایی و زمینی در غزه که حماس آن را کنترل می کند، پاسخ داده است. 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اخیراً در یک سخنرانی تلویزیونی به درخواست‌های بین المللی برای آتش بس پاسخ منفی داد. او قول داد که اسرائیل با «نیروی کامل» به جنگ ادامه خواهد داد تا زمانی که تمامی تروریست‌های حماس در غزه از بین بروند. 

نتانیاهو  همچنین اعلام کرد که پس از جنگ که در حال حاضر ششمین هفته خود را سپری می‌کند، غزه غیرنظامی خواهد شد و اسرائیل کنترل امنیتی خود را حفظ خواهد کرد و این نشان می‌دهد که نیروهای اسرائیلی می‌توانند آزادانه برای شکار تروریست‌ها وارد غزه شوند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی