Search
Asset 2

دو هفته تا برگزاری جشنواره تابستانی دوسالانه تیرگان در تورنتو

جشنواره تابستانی دوسالانه تیرگان در تورنتو
جشنواره تابستانی دوسالانه تیرگان در تورنتو (tirgan.ca)

جشنواره تابستانی مرکز فرهنگی-هنری تیرگان، بزرگ‌‌‏ترین جشنواره فرهنگی و هنری ایرانیان، از ۲۰ تا ۲۳ ژوییه در شهر تورنتوی کانادا برگزار خواهد شد.

این جشنواره شامل اجراهای زنده موسیقی، رقص، فیلم، تئاتر، هنرهای تجسمی و بخش های دیگر خواهد بود. مژگان شجریان، کیهان کلهر، دریا دادور، بنفشه طاهریان، گروه رستاک از جمله هنرمندان و گروه‌‌‏هایی هستند که در تیرگان حضور خواهند یافت.

بخش‌‌‏های دیگر شامل برنامه‌‌‏های گوناگون برگزیده برای کودکان و جوانان، غذاهای لذیذ و متنوع ایرانی، و بازارچه صنایع دستی است.

تیرگان در بیانیه‌‌‏ای گفت: «امسال در جشنواره تیرگان به اهمیت نوزایی یا تولد دوباره در فرهنگ ایران زمین می‌‌‏پردازیم. ایرانیان در طول تاریخ با چالش‌‌‏های بزرگی روبرو شده‌‌‏اند؛ ولی هر بار با قدرت تاب آوری و مقاومت فراوان بر این چالش‌‌‏ها غلبه کرده و پیروز شده‌‌‏اند. با وجود سختی‌‌‏هایی که ما ایرانیان به ویژه از سال گذشته تاکنون تجربه کرده‌‌‏ایم، در تابستان امسال درجشنواره تیرگان گرد هم می‌‌‏آییم تا نوزایی را گرامی بداریم و از طریق نیروی دگرگون کننده هنر، به یکدیگر امید ببخشیم و با بی عدالتی و ستم مقابله کنیم.»

مهرداد آرین نژاد، مدیر تیرگان پیشتر در بیانیه‌‌‏ای خبری گفت: «از اینکه پس از همه‌‌‏گیری ویروس کرونا می‌‌‏توانیم دوباره برای جشنواره تیرگان گردهم آمده و فرهنگ و هنر ایران را پاس بداریم بسیار خرسندم. این جشنواره، نمایانگر قدرت دگرگون کننده هنر و خلاقیت است که می‌‌‏تواند زخم‌‌‏ها را التیام بخشیده و با ایجاد همدلی بیشتر، پیوندهایمان را محکم‌‌‏تر کند. بی‌‌‏صبرانه منتظر برگزاری جشنواره تیرگان امسال برای گرامی‌‌‏داشت مقاومت و تاب آوری جامعه‌‌‏ام در مقابل سختی‌‌‏ها و چالش‌‌‏های کنونی و پیش رو هستم.»

همچنین جشنواره ی تیرگان با همکاری دانشگاه «سینت اندروز» اسکاتلند و دانشگاه «جندال گلوبال» هند همایشی درباره نقش نخبگان در تاریخ معاصر ایران برگزار خواهد کرد. این همایش یک روزه در روز ۲۲ ژوئیه در دانشگاه تورنتو برگزار خواهد شد.

جشنواره تیرگان در «هاربر فرانت سنتر»، «کرنر هال»، و «اینیس تان هال» برگزار خواهد شد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه بلیط به وب سایت تیرگان مراجعه فرمایید:

www.tirgan.ca

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی