Search
Asset 2

بیش از ۵۰۰ کشته در تصادفات رانندگی نیمه اول تعطیلات نوروزی

تصادفات نوروزی در جاده‌های ایران
(IRNA)

به گفته رادان، فرمانده نیروی انتظامی، تاکنون بیش از «۵۰۰ نفر» در تصادفات نوروزی در جاده‌های ایران جان خود را ازدست‌داده‌اند.

احمدرضا رادان فرمانده نیروی انتظامی امروز ۸ فروردین‌ماه درباره آمار کشته‌شدگان در تصادفات نوروزی گفت: «این عدد از آمار مدت مشابه نوروز سال گذشته کمتر است، البته آمار دقیق بعد از تعطیلات نوروز از سوی پزشکی قانونی کشور اعلام خواهد شد.»

ایران یکی از بدترین آمارها را از نظر تصادفات منجر به مرگ دارد و تصادفات رانندگی در جاده‌های ایران به طور معمول در تعطیلات نوروزی به اوج خود می‌رسد.

پزشکی قانونی در سال گذشته اعلام کرد که بر اساس آمار جمع‌آوری‌شده توسط واحد آمار سازمان پزشکی قانونی کشور، در طرح نوروزی ۱۴۰۱ یعنی ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱، یک هزار و ۱۰۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۷۸۷ نفر مرد و ۳۱۴ نفر زن بودند

از عمده‌ترین دلایل تصادفات جاده‌ای در ایران می‌توان به‌سرعت غیرمجاز و سبقت نابجا اشاره کرد. وضعیت نامناسب جاده‌ها هم از دیگر عوامل بالابودن تلفات در تصادفات رانندگی ایران است.

به باور بسیاری از کارشناسان، به‌غیراز عامل انسانی، استاندارد پائین خودروهای داخلی در این کشور به وضعیت کنونی نیز دامن زده است. بر اساس آمارهای رسمی در ایران حدود نیمی از تصادفات منجر به مرگ در ایران به دو خودروی پراید و پژو مربوط می‌شود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی