logo_eet

بودجه پیشنهادی بایدن باعث بدهی ۱۷ تریلیون دلاری دولت آمریکا در دهه آینده خواهد شد

رئیس جمهور بایدن در فیلادلفیا در مورد برنامه بودجه سال 2024 سخنانی ارائه کرد
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در مورد بودجه فدرال سال مالی 2024 پیشنهادی خود در طی رویدادی در موسسه تجارت پایان در 9 مارس 2023 در فیلادلفیا، پنسیلوانیا صحبت می کند. بودجه پیشنهادی بایدن که به عنوان پیش نمایشی برای انتخاب مجدد وی در نظر گرفته می شود، پیش بینی می شود کسری بودجه را طی 10 سال آینده به میزان 3 تریلیون دلار کاهش دهد، اما هیچ حمایتی در مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان نخواهد داشت. (Chip Somodevilla/Getty Images)

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در حالی سومین لایحه بودجه دوره ریاست‌جمهوری خود را منتشر کرد که پیش‌بینی می‌شود این بودجه تبعاتی همچون کسری بودجه‌ای معادل تریلیون‌ها دلار در دهه آینده به دولت آمریکا تحمیل کند. 

در لایحه بودجه‌ای که به‌تازگی از سویی جو بایدن پیشنهاد شده، پیش‌بینی‌شده که مالیات‌ها ۵ تریلیون دلار افزایش‌یافته و همچنین ۶٫۸ تریلیون دلار نیز به بخش هزینه‌های این بودجه اختصاص‌داده‌شده است. 

باتوجه‌به پیش‌بینی‌های دولت ایالات متحده، تا سال ۲۰۲۳ کسری بودجه فدرال به مبلغ ۱۷٫۰۵۵ تریلیون دلار خواهد رسید و این شامل شکاف ۱٫۸۶۴۶ دلاری در بودجه سال مالی ۲۰۲۴ است. 

کاخ سفید تخمین می‌زند که دولت فدرال ۱۰٫۲۱ تریلیون دلار در پرداخت بهره به دست خواهد آورد. 

انتظار می‌رود بدهی شهروندان به دولت فدرال در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۴۳٫۶ تریلیون دلار برسد که بیش از ۱۰۲ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد. 

بدهی ملی همچنین به بالای ۵۰ تریلیون دلار خواهد رسید و نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی را به ۱۲۷٫۶ درصد افزایش خواهد داد. 

اخبار مرتبط