Search
Asset 2

ترامپ متعهد شد لایحه‌ای را برای منع جراحی تغییر جنسیت کودکان ارائه کند

دونالد ترامپ, رئیس جمهور سابق ایالات متحده
دونالد ترامپ, رئیس جمهور سابق ایالات متحده (Scott Olson/Getty Images)

دونالد ترامپ، یکی از کاندیداهای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا با انتقاد شدید از پزشکانی که برای کودکان جراحی ترنسجندر انجام می‌دهند وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، قانونی را امضا خواهد کرد که این عمل را ممنوع می‌کند.

ترامپ در رویداد ائتلاف ایمان و آزادی روز شنبه گفت: «باور کردن چیز دیگری برای من سخت است که باید بگویم…خیلی مسخره است. خیلی وحشتناک و خیلی مسخره است. من مردان را از ورزش زنان دور خواهم کرد.»

ترامپ در ادامه متعهد شد: «من قانونی را امضا خواهم کرد که جراحی جنسیتی کودکان را در تمامی پنجاه ایالت ممنوع کند.»

او در ادامه افزود: «در روز اول، قانون ممنوعیت تراجنسیتی‌ها در ارتش را باز می‌گردانم. زیرا یک جنگجو باید روی له کردن دشمنان آمریکایی، قوی‌بودن و داشتن تصویر قوی تمرکز کند. آنها باید قدرتمند باشند. آنها باید قوی باشند، مخصوصاً وقتی می‌بینید چه اتفاقی در جهان امروز می‌افتد و به ایدئولوژی جنسیتی رادیکال توجهی نداشته باشند.»

رئیس‌جمهور سابق همچنین به نظریه بحث‌برانگیز انتقادی نژاد بر پایهٔ تئوری مارکسیستی حمله کرد و قول داد که بودجه فدرال مدارسی را که این چارچوب مورد انتقاد را ترویج می‌دهند، کاهش خواهد داد.

ترامپ گفت: «من برای حقوق والدین مبارزه خواهم کرد و برای انتخاب مستقیم مدیران مدارس توسط والدین مدرسه مبارزه خواهم کرد. اگر هیچ مدیری کار را انجام نمی‌دهد، والدین باید بتوانند فوراً او را اخراج کنند و فردی را انتخاب کنند که این کار را انجام دهد.»

ترامپ همچنین به جمعیت گفت که «حاضر نیستم یک پنی به مدرسه‌ای بدهم که دارای الزام واکسیناسیون یا الزام استفاده از ماسک باشد.»

ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ به‌ندرت بر مسائل اجتماعی تمرکز می‌کرد و در عوض به مسائلی مانند مهاجرت غیرقانونی، مالیات، تولید و رشد اقتصاد می‌پرداخت. اکنون ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا و رقیب اصلی ترامپ، اغلب بر مسائل اجتماعی تمرکز کرده است، از جمله امضای لایحه‌ای در اوایل سال جاری که معلمان را از آموزش یا بحث در مورد گرایش جنسی یا مسائل جنسی با کودکان کوچک منع می‌کند.

حدود دوازده ایالت تحت رهبری جمهوری‌خواهان قانون یا قوانینی را تصویب کرده‌اند که اقدامات پزشکی و داروهای تراجنسیتی را برای افراد زیر سن قانونی ممنوع می‌کند، و حدود ده ایالت دیگر در حال بررسی اقدامات دیگری هستند. حدود ۲۰ ایالت همچنین مردان بیولوژیکی را که ادعا می‌کنند زنان تراجنسیتی هستند از رقابت در ورزش زنان منع کرده‌اند.

ترامپ همچنین در ادامه سخنرانی خود اظهار داشت که «با افتخار رئیس‌جمهوری هستم که بیشترین حمایت را از زندگی در بین رؤسای جمهور آمریکا داشته‌ام» و افزود: «اقدامی تاریخی برای محافظت از نوزادان متولد نشده انجام دادم.»

او افزود: «به‌عنوان رئیس جمهور شما، من همچنان با افتخار از سیاست‌های حامی زندگی دفاع خواهم کرد، همانطور که برای چهار سال قوی انجام دادم… ما نمی‌توانیم از مقابله با افراط گرایان دموکرات بترسیم، نمی‌توانیم بترسیم. ما باید قوی و قدرتمند باشیم.» ترامپ در ادامه گفت که در صورت پیروزی در انتخابات به مبارزه با سقط جنین‌کنندگان در دوران پایان بارداری ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی