Search
Asset 2

ترامپ می‌گوید تصمیم‌گیری درباره سقط جنین باید برعهده ایالت‌ها گذاشته شود

دونالد ترامپ ضمن تأکید بر حق حیات جنین، اعلام کرد که سیاست سقط جنین باید در هرکدام از ایالت‌های آمریکا «براساس خواست مردم» تعیین شود.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در ۲ آوریل ۲۰۲۴ در یک گردهمایی انتخاباتی در میشیگان صحبت می‌کند. (Spencer Platt/Getty Images)

دونالد ترامپ با انتشار بیانیه‌ای ویدئویی درباره موضع خود درباره سقط جنین، که از موضوعات مهم در رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ محسوب می‌شود، سخن گفت.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن تأکید بر حق حیات جنین، اعلام کرد که سیاست سقط جنین باید در هرکدام از ایالت‌های آمریکا «براساس خواست مردم» تعیین شود.

ترامپ در ویدئویی چهار دقیقه‌ای که در ۸ آوریل در تروث سوشال منتشر کرد، گفت: «حکم مهم دابز در برابر سازمان سلامت زنان جکسن که دادگاه عالی آمریکا پشت آن بوده و سقط جنین را در حیطه اختیارات ایالت‌ها قرار داده، دستورالعملی صحیح برای کل کشور است.»

ترامپ گفت: «به نظر من، سقط جنین باید در جایی انجام بگیرد که همه از نظر قانونی خواهان آن هستند. ایالت‌ها باید «به واسطه رأی مردم یا قانون یا شاید هردو» درباره انجام سقط جنین تصمیم بگیرند. و هر تصمیمی که گرفته شود، قانون کشور خواهد بود که در این مورد قانون ایالتی محسوب می‌شود.»

او افزود: «درنهایت، افرادی که درگیر سقط جنین هستند، با تصمیمی کاملاً شخصی سروکار دارند.»

او گفت: «باید از قلب‌تان تبعیت کنید یا در بسیاری از موارد به دین و ایمان خود رجوع کنید. طوری عمل کنید که برای خانواده‌تان خوب است. طوری عمل کنید که برای خودتان خوب است. طوری عمل کنید که برای فرزندان‌تان خوب است و طوری عمل کنید که برای کشور خوب است.»

دیدگاه رئیس‌جمهور سابق آمریکا در رابطه با سقط جنین با دیدگاه رئیس‌جمهور فعلی کشور، جو بایدن، در تضاد است و این‌دو برای رویارویی با یکدیگر در انتخابات عمومی ۵ نوامبر آماده می‌شوند. بایدن به‌رغم آن‌که تمام عمر پیرو مذهب کاتولیک بوده و دکترین این مذهب با سقط جنین مخالف است، به جبهه حامیان سقط جنین پیوسته است.

ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه، توضیح داد که دیدگاه دو حزب در رابطه با سقط جنین با یکدیگر تفاوت اساسی دارد.

او گفت دموکرات‌های «افراطی» از سقط جنین در هر مرحله‌ای از بارداری «و حتی پس از تولد» حمایت می‌کنند و افزود: «کودک متولد می‌شود و بعد جانش را می‌گیرند.» ترامپ این رویه را «غیرقابل قبول» خواند.

ترامپ پس از ابراز حمایت از لقاح آزمایشگاهی برای زوج‌هایی که سعی دارند بچه‌دار شوند، گفت: «حزب بزرگ جمهوری‌خواه همواره در سعی و کوشش شما برای دستیابی به لذت غایی زندگی در کنارتان خواهد بود.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی