Asset 2

عکس بازداشت؛ «ترامپ تحقیر را به طوفان تبدیل کرد» 

انتشار تصویر بازداشت دونالد ترامپ
رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ در 24 اوت 2023 در آتلانتا، جورجیا وارد فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا شد. (Joe Raedle/Getty Images)

یک عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به انتشار تصویر بازداشت دونالد ترامپ عنوان کرد که این تلاش‌ها برای تحقیر رئیس جمهور سابق ایالات متحده ممکن است برای مخالفان سیاسی او نتیجه معکوس داشته باشد. 

اندرو اوگلز عنوان کرد: «به نظر من دموکرات‌ها پایشان را از حد خود فراتر گذاشته‌‏اند؛ اقدام آنها نتیجه معکوس دارد و به آنها ضربه می‌زند 

پس از اینکه ترامپ در پنج‌شنبه گذشته خود را تسلیم مقامات قضایی جورجیا کرد، مقامات شهرستان فولتون او را برای گرفتن عکس بازداشت آماده کردند و سپس عکس را در فضای مجازی منتشر کردند. 

هر چند که ممکن است فردی عکس جنایی از خود را نوعی اهانت تلقی کرده و سعی کند آن را پنهان کند، اما دونالد ترامپ پس از یک غیبت دو‌ساله در توییتر، این تصویر را همراه با شرح «مداخله در انتخابات. هرگز تسلیم نشو!» در این شبکه اجتماعی که اکنون به X تغییر نام داده منتشر کرد.  

همچنین رئیس جمهور آمریکا فروش کالاهای تبلیغاتی انتخاباتی مانند لیوان‌، پوستر و تی‌شرت که تصویر عکس جنایی ترامپ بر آن نقش بسته را نیز آغاز کرده است. 

اندرو اوگلز گفت: «آن عکسی که قرار بود ترامپ را تحقیر کند اکنون به یک فریاد جمعی تبدیل شده است. در آن عکس رئیس جمهور آمریکا عصبانی و آماده مبارزه به نظر می‌رسد 

او معتقد است «مردم از طیفهای سیاسی مختلف عکس جنایی ترامپ را نشانه‌ای از آزار و شکنجه رئیس جمهور آمریکا در نظر خواهند گرفت و این احتمال را در نظر می‌گیرند که آنها نیز هدف چنین آزادی قرار خواهند گرفت.» 

«چنین اقدامی باید به شما از هر طیف سیاسی که هستند این هشدار را بدهد که یک رئیس‌جمهور سابق مورد هدف و تعقیب قرار گرفته استاین بدان معناست که شما اکنون در برابر همان نوع حمله آسیب‌پذیر هستید. اگر شما را دوست نداشته باشند، به‌سادگی می‌توانند زندانی‌‏تان کنند و هدف قرار دهند، می‌توانند زندگی شما را نابود کنند.» 

این عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از بقیه نامزدهای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری خواست تا مبارزات انتخاباتی خود را در حمایت از رئیس جمهور ترامپ متوقف کنند. 

اندرو اوگلز گفت: «من از این لحظه استفاده می‌کنم و به هر کسی که در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه برای ریاست‌جمهوری شرکت می‌کند، بگویم، وقت آن است که کمپین خود را تعلیق کنید و پشت دونالد ترامپ پنهان نشویدما باید در این لحظه متحد شویم و در مقابل حمله به آمریکا و قانون اساسی ایستادگی کنیم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی