Asset 2

ترامپ در دومین مناظره جمهوری‌خواهان نیز شرکت نخواهد کرد 

دونالد ترامپ اعلام کرد که در دومین دور مناظره کاندیداهای ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه شرکت نخواهد کرد
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در 15 سپتامبر 2023 در واشنگتن سخنرانی می‌کند. (Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

منابع نزدیک به دونالد ترامپ اعلام کردند که او در دومین دور مناظره کاندیداهای ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه شرکت نخواهد کرد و به جای آن در میشیگان در جمع کارگران حاضر خواهد شد. 

مناظره کاندیداهای جمهوری‌خواه قرار است فردا ۲۷ سپتامبر در کتابخانه ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در کالیفرنیا برگزار شود. 

دونالد ترامپ ماه گذشته با انتشار پستی در شبکه اجتماعی «Truth» اعلام کرد که «در مناظره‌ها حاضر نخواهم شد» و افزود که «عموم مردم می‌دانند من کی هستم و چه ریاست‌جمهوری موفقی داشتم.» 

اولین مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در یکم شهریورماه بدون حضور «دونالد ترامپ» در «میلواکی» برگزار شد. 

کمیته ملی جمهوری‌خواهان اعلام کرده که ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا، ویوک راماسوامی کارآفرین، نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل، مایک پنس معاون سابق رئیس جمهور آمریکا، تیم اسکات، سناتور کارولینای جنوبی، کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی، و داگ بورگوم، فرماندار داکوتای شمالی شرایط شرکت در دومین مناظره ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان را کسب کرده‌اند. 

این بار، دونالد ترامپ به جای حضور در مناظره، در جمع اعضای اتحادیه کارگران اتومبیل‌سازی در دیترویت سخنرانی خواهد کرد. همچنین به گفته کاخ سفید، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز قرار است روز سه شنبه به دیترویت سفر کند تا در کنار کارگران صنایع خودرو سازی در صف اعتصاب قرار بگیرد. 

اعضای این اتحادیه کارگری علیرغم هفته ها مذاکره بر سر دستمزد، افزایش مزایا و بازنشستگی به توافقی بر سر یک قرارداد جدید کار با سه شرکت خودرو ساز بزرگ جنرال موتورز، فورد و استلانتیس دست نیافتند و از هفته گذشته کارگزان این سه شرکت خودرو سازی برای اولین بار دست به اعتصاب زدند. 

در مقابل سخنگوی ستاد انتخاباتی جو بایدن در واکنش به تصمیم ترامپ برای شرکت‌نکردن در دومین مناظره مقدماتی ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان، سفر او به دیترویت میشیگان را فرصتی برای «عکاسی خودخواهانه» خواند. 

عمار موسی سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن با انتشار بیانیه‌ای گفت: دونالد ترامپ هفته آینده به میشیگان می‌رود تا به کارگران میشیگان دروغ بگوید و وانمود کند که تمام دوران ریاست‌جمهوری شکست خورده خود را صرف فروختن آنها نکرده است. 

تمامی هفت نامزدی که در دومین مناظره جمهوری‌خواهان واجد شرایط شدند، در مناظره اول نیز حضور داشتند؛ با این حال، معیارهای شرکت در این رویداد این بار در مقایسه با دوره اولیه بسیار سخت‌گیرانه‌تر بود و برخی از کاندیدا‌ها نتوانستند شروط شرکت در این مناظره را تامین کنند. 

آسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس که یکی از منتقدین دونالد ترامپ است یکی از کاندیداهایی است که نتوانست شرایط حداقلی کمیته ملی جمهوری‌خواهان برای حضور در مناظره را کسب کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی