Asset 2

پاسخ ترامپ به پرسش‌های چالشی در مصاحبه با تاکر کارلسون  

مصاحبه تاکر کارلسون مجری سابق فاکس نیوز با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا
تاکر کالرسون مجری سابق فاکس نیوز و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا (Screenshot Via Twitter)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز گذشته در مصاحبه با تاکر کارلسون مجری باسابقه فاکس نیوز که به تازگی از این شبکه جدا شده شرکت کرد و به موضوعات بحث‌برانگیز متعددی پرداخت. 

دونالد ترامپ، با شرکت نکردن در اولین مناظره ریاست‌جمهوری در روز چهارشنبه، کمیته ملی جمهوری‌خواهان را به چالش کشید و در عوض مصاحبه‌ای از پیش ضبط‌شده با تاکر کارلسون مجری سابق فاکس نیوز را انتخاب کرد. 

این مصاحبه همزمان با پخش مستقیم مناظره نامزدهای جمهوری‌خواه با یکدیگر در پلتفرم X یا توییتر سابق منتشر شد و توجه‌ها را از این مناظره منحرف کرد. برنامه کارلسون-ترامپ در عرض یک ساعت پس از انتشار تقریباً ۷۵ میلیون بازدید داشت و حدود ۲۲۵۰۰ نظر و ۲۵۶۰۰۰ لایک را به خود اختصاص داد. 

کارلسون از دونالد ترامپ در مورد چشم‌انداز جنگ داخلی و اینکه آیا مخالفانش ممکن است تلاش کنند او را ترور کنند و تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ پرسید. 

پرزیدنت ترامپ در این مصاحبه بر دیدگاه خود مبنی بر دزدیده شدن انتخابات ۲۰۲۰ تاکید کرد و در پاسخ به سوال آقای کارلسون که آیا معتقد است در سال ۲۰۲۴ دوباره به سرقت خواهد رفت، رئیس جمهور سابق گفت که تلاش هایی برای انجام این کار وجود خواهد داشت. 

«آیا نگران هستید که ترور شوید؟»

آقای کارلسون دو بار پرسید که آیا پرزیدنت ترامپ فکر میکند که ممکن است هدف سوءقصد قرار گیرد، با توجه به اینکه هیچ چیز دیگری در شکست او موفق نبوده است؟ 

تلاشها برای استیضاح ترامپ دو بار در دوران ریاست جمهوری او، ۲۰۱۷۲۰۲۱ شکست خورد. در ماه‌های اخیر، محبوبیت او در میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه تنها در پی چهار کیفرخواست جنایی افزایش یافته است، زیرا او می‌خواهد برای سومین بار در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد حزبش شود. 

آقای کارلسون گفت: «آنها میتوانند شما را ۲۰ بار متهم کنند و شما در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان شکست نخواهید خورد.» 

پرزیدنت ترامپ پاسخ داد: «چهار کیفرخواست، مضحک‌تر به نظر می‌رسد. شاید بیشتر باشد؛ من نمیدانم. این افراد دیوانهاند.» 

رئیس جمهور سابق آمریکا در بخش دیگری از پاسخ خود به سوال کارلسون درباره نگرانی از سوءقصد به جان او پاسخ داد: «آنها حیوانات وحشی و افرادی بیمار هستندمشخص نیست که آیا این تمام پاسخ ترامپ بود یا خیر. 

آیا شما فکر می‌کنید که ما به سمت جنگ داخلی حرکت می‌کنیم؟

بر کسی پوشیده نیست که مردم آمریکا از نظر ایدئولوژیکی و سیاسی دچار دودستگی هستند. صحبت از یک جنگ داخلی مدت‌هاست که در افکار عمومی مطرح می‌شود. اما ترامپ اعتقاد نداشت که درگیری قریب‌الوقوع است. او گفت: «شور و عشق فوق‌العاده‌ای وجود دارد 

دموکرات‌ها مدت‌هاست که رئیس جمهور سابق ایالات متحده را به تحریک به یک شورش در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ متهم کرده‌اند. این اتهامات بخشی از دومین جلسه استیضاح ترامپ در اواخر دوران ریاست‌جمهوری او بود که این استیضاح نهایتاً رای نیاورد و ناکام ماند. 

«آیا فکر می‌کنید ممکن است درگیری آشکار وجود داشته باشد؟»

ترامپ در پاسخ به این سؤال که آیا ایالات متحده «به سمت جنگ داخلی در حرکت است» گفت: «نمی‌دانم. سطحی از اشتیاق وجود دارد که هرگز ندیده‌ام همچنین سطحی از نفرت وجود دارد که هرگز ندیده‌ام و احتمالاً این ترکیب بدی است 

در این مصاحبه سؤالات دیگری از قبیل اینکه چرا در مناظره جمهوری‌خواهان حاضر نمی‌شود یا اینکه کدام یک از نامزدهای جمهوری‌خواه نباید به کاخ سفید راه پیدا کنند پاسخ داد که در مصاحبه اصلی نمایش داده خواهد شد. 

کارلسون از ترامپ پرسید: چه اتفاقی برای مایک پنس افتاد؟ او به شما حمله می‌کند و این چه معنی دارد؟ 

پرزیدنت ترامپ همچنین دیدگاه خود را تکرار کرد که مایک پنس، معاون رئیس جمهور وقت، حق داشت آرای انتخاباتی را به مجالس ایالتی در ایالتهایی که مشکوک به تقلب بود، بازگرداند. 

روابط کاری مایک پنس و ترامپ تا پیش از ماجرای ۶ ژانویه ۲۰۲۱ و قبل از اینکه ترامپ از پنس بخواهد که با اختیاراتی که دارد نتایج انتخابات ۲۰۲۰ را در کنگره تایید نکند، خوب بود. پنس درخواست ترامپ را رد کرد و در عوض پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد. 

مایک پنس که هم اکنون به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری فعالیت می‌کند، بارها گفته است که حق لغو انتخابات ۲۰۲۰ را نداشته است. 

پنس همچنین در واکنش به صدور کیفرخواست علیه ترامپ در شهرستان فولتون جورجیا، به اتهام تلاش برای لغو نتایج انتخابات این ایالت در سال ۲۰۲۰، گفت: «هر کسی که در برابر قانون اساسی می‌ایستد، هرگز نباید رئیس جمهور ایالات متحده شود.» 

او همچنین گفت که نامزدی ترامپ به معنای توجه کمتر به سیاست‌های اقتصادی فاجعه‌بار جو بایدن که میلیون‌ها نفر را در سراسر ایالات متحده متضرر کرده و همچنین توجه کمتر به فساد پسرش هانتر بایدن است. 

آقای پنس گفت: «کشور ما از یک مرد مهم‌تر است. قانون اساسی ما مهم‌تر از شغل هر مردی است. در ۶ ژانویه، رئیس جمهور سابق از من خواست که بین او و قانون اساسی یکی را انتخاب کنم. من قانون اساسی را انتخاب کردم و همیشه این کار را خواهم کرد 

ترامپ در پاسخ به سؤال کارلسون گفت: «به نظر من، مایک پنس کاملاً این اختیار را داشت که نتایج انتخابات را رد کند.» 

او افزود: «من فکر می‌کنم او توصیه‌های بسیار بدی دریافت کرده بود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی