Asset 2

نظرسنجی‌‌‏ها: افزایش محبوبیت ترامپ در میان جمهوری‌خواهان

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مارشا بلکبرن (جمهوری‌خواه تنسی) در 1 اکتبر 2018 برای جمعیت سخنرانی کردند.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مارشا بلکبرن (جمهوری‌خواه تنسی) در 1 اکتبر 2018 برای جمعیت سخنرانی کردند. (Sean Rayford/Getty Images)

نظرسنجی‌های ابتدایی نشان می‌دهد که ترامپ در رقابت ریاست‌جمهوری حزب جمهوری‌خواه، نامزد محبوبی است و از ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، نامزد دیگر جمهوری‌خواه که هنوز نامزدی خود را به طور رسمی تایید نکرده، پیشی گرفته است.

در آخرین اظهار حمایت‌ها از دونالد ترامپ، مارشا بلکبرن، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تنسی با اعلام حمایت از رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده به فهرست رو به افزایش قانون‌گذاران جمهوری‌خواه که رسماً از ترامپ حمایت می‌کنند، پیوست.

سناتور مارشا بلکبرن در توییتر نوشت: «در زمان ریاست‌جمهوری ترامپ اقتصاد ما به رونق رسید، قیمت بنزین پایین و تورم تحت کنترل بود. مرز ما امن بود، دشمنان ما از ما می‌ترسیدند و نیروی مسلح ما قوی بود … من مفتخرم که از دونالد ترامپ برای ریاست‌جمهوری حمایت می‌کنم و نمی‌توانم تا بازگشت او به کاخ سفید صبر کنم.»

به نظر می‌رسد که جایگاه ترامپ در نظرسنجی‌ها حتی پس از آنکه او در ابتدای این ماه به جرم جعل سوابق تجاری در دادگاه منهتن محاکمه شد، بهبودیافته است.

حمایت سناتور مارشا بلکبرن از ریاست‌جمهوری ترامپ در حالی مطرح شد که به‌تازگی بیل هاگرتی سناتور دیگر جمهوری‌خواه ایالت تنسی نیز ضمن حمایت از ترامپ گفته بود که «از صمیم قلب از دونالد ترامپ برای ریاست‌جمهوری بعدی ایالات متحده حمایت می‌کنم.»

هاگرتی یکشنبه گذشته گفت: «در زمان پرزیدنت ترامپ، مرزهای ما امن بود، کشور ما از انرژی مستقل بود و ما شاهد رونق کارگران آمریکایی با پیشینه‌های مختلف بودیم … فرمان «آمریکای قوی» هرگز واضح‌تر از این نبوده است و من مشتاقانه منتظر همکاری مجدد با پرزیدنت ترامپ هستم تا به ملت بزرگمان کمک کنم راه خود را از پرتگاه به سمت نقش استثنایی که ما می‌توانیم و باید ایفا کنیم به‌عنوان یک ملت ایفا کنیم.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده ترامپ تا کنون حمایت ۹ سناتور جمهوری‌خواه را کسب کرده است و همچنین وب‌سایت خبری Ballotopedia اعلام کرد که ترامپ تا کنون حداقل ۵۵ تأییدیه «قابل‌توجه» در مجلس نمایندگان آمریکا به دست آورده است.

و تا کنون، دیسانتیس هیچ تأییدیه‌ای از هیچ سناتور جمهوری‌خواه دریافت نکرده است. نمایندگان چیپ روی و توماس ماسی دو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان هستند که از دیسانتیس حمایت کرده‌اند.

همچنین هیچ سناتوری از نیکی هیلی و ویوک راماسوامی که نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرده‌اند حمایت نکرده است و تنها رالف نورمن عضو مجلس نمایندگان از هیلی حمایت کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی