Asset 2

سازمان بهداشت جهانی: چین آمار واقعی مرگ و میر ناشی از کرونا را منتشر نمی‌کند

سازمان بهداشت جهانی اتحاد بین پارلمانی در مورد چین سال گذشته برای هماهنگی سیاست‌های بین ملت‌های دموکراتیک برای مقابله با تهدیدهای رژیم
(Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images)

مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: اطلاعات و آماری که چین در مورد کووید ۱۹ ارائه کرده تصویر دقیقی از وضعیت در آنجا ارائه نمی‌کند و تعداد بستری‌ها و مرگ‌ومیرهای ناشی از این بیماری را کمتر نشان می‌دهد.

مایکل رایان در یک نشست خبری گفت: ما معتقدیم که اعداد فعلی که از چین منتشر می‌شود، تاثیر واقعی بیماری کرونا را از نظر پذیرش در بیمارستان، از نظر بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، و به‌ویژه از نظر مرگ‌ومیر کمتر نشان می‌دهد.

به اعتقاد این مقام سازمان بهداشت جهانی همچنین اضافه کرد: تعریف دولت چین برای مرگ ناشی از کرونا بسیار محدود و سختگیرانه است.

این اظهارنظر در حالی بیان شد که کارشناسان آژانس سازمان ملل متحد قرار است امروز پنج‌شنبه در قالب یک جلسه توجیهی گسترده‌تر در میان کشورهای عضو، با دانشمندان چینی در مورد وضعیت جهانی کووید ۱۹ دیدار و گفتگو کنند.

در عین حال روز سه‌شنبه، دانشمندان ارشد چین داده‌هایی را به یک گروه مشاوره فنی سازمان بهداشت جهانی ارائه کردند که نشان می‌داد نوع جدیدی از ویروس کرونا در این کشور ۱٫۴ میلیارد نفری یافت نشده است.

این اظهار نظرها و تحولات در حالی روی می‌دهد که نگرانی‌ها در مورد گسترش سریع ویروس کووید۱۹ در دومین اقتصاد بزرگ جهان به شدت افزایش یافته است.

شرکت داده‌های علمی بریتانیایی ارفینیتی برآورد کرده است که هر روز در چین بیش از دو میلیون مورد جدید ابتلا به کووید و نزدیک ۱۵ هزار مرگ بر اثر این بیماری رخ می‌دهد.

اخبار مرتبط