Search
Asset 2

ترامپ می‌گوید حمله به اسرائیل نشان می‌دهد جنگ جهانی سوم در راه است 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا هشدار داد که حمله تکان‌دهنده و وحشیانه تروریست‌های حماس به غیرنظامیان اسرائیلی نشانه‌های جنگ جهانی سوم است.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری 2024 در یک رویداد تبلیغاتی در ولفبورو، نیوجرسی، در 9 اکتبر 2023 سخنرانی می‌کند. (Joseph Prezioso/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا هشدار داد که حمله تکان‌دهنده و وحشیانه تروریست‌های حماس به غیرنظامیان اسرائیلی نشانه‌های جنگ جهانی سوم است. 

ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی گفت برخی از مهاجرانی که از مرزهای جنوبی آمریکا وارد این کشور می‌شوند، «عده‌ای از همان افرادی هستند که به اسرائیل حمله کردند» و گفت که تحت سیاست مرزهای باز بایدن، ایالات متحده اجازه داده است «ده‌ها و هزاران تروریست وارد کشور ما شوند 

او در ادامه گفت: «ما در خطر جدی جنگ جهانی سوم هستیم. این نابودی جهان خواهد بود و یک مسئله واقعی است.» 

ترامپ گفت که در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور جنگ جهانی سوم را متوقف خواهد کرد و با اشاره به حمله مداوم کرملین به اوکراین و صحنه‌های جنگ در اسرائیل و غزه، گفت که در صورتی که رئیس جمهور بود این خونریزی‌ها اتفاق نمی‌افتاد. 

او همچنین در زمانی که در مورد حمله اسرائیل توسط حماس صحبت می‌کرد به موضوع به‌جای‌گذاشتن مقادیر زیادی تسلیحات نظامی در افغانستان توسط دولت بایدن اشاره کرد. حماس توسط ایالات متحده و کشورهای دیگر به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی شده است و ارتباطاتی با سایر گروه‌های تروریستی دارد. 

شورای روابط خارجی ایالات متحده در ۹ اکتبر اعلام کرد که حماس روابط بالقوهای با طالبان دارد، طالبانی که در سال ۲۰۲۱ تجهیزات نظامی ایالات متحده به ارزش ۷ میلیارد دلار را پس از خروج دولت بایدن از افغانستان توقیف کرد. 

دولت بایدن در ابتدای حمله حماس به اسرائیل با انتشار پستی در شبکه اجتماعی X به اسرائیل توصیه کرد که عکس‌العمل نشان ندهد و به حمله وحشیانه به اسرائیل که شامل قتل حداقل ۲۶۰ شرکت‌کننده در یک جشنواره موسیقی بود پاسخ ندهد. 

این پُست به سرعت توسط وزارت خارجه ایالات متحده حذف شد اما واکنش‌های فراوانی را برانگیخت. 

سناتور تد کروز در اظهارنظری در شبکه اجتماعی X خواستار این شد که «هر فردی که در تهیه پیش‌نویس و تایید این پُست نقش دارد، فوراً از دولت ایالات متحده اخراج شود 

همچنین لن خودورکوفسکی، معاون سابق دستیار وزیر امور خارجه در دوران دولت ترامپ، درخواست دولت بایدن از اسرائیل برای نشان‌ندادن عکس‌العمل را «ترحم‌آمیز» خواند و گفت که این اظهارات «تروریست‌ها را جسور می‌کند و غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد 

کاخ سفید از آن زمان اعلام کرده است که «به صراحت حمله حماس را محکوم می‌کندآمریکایی‌ها در میان صدها کشته یا مفقود هستند و ده‌ها نفر نیز توسط حماس گروگان گرفته شده‌اند. 

ترامپ در مقابل آل کاپون

ترامپ همچنین در این مراسم در مورد استانداردهای دوگانه پشت کیفرخواست‌های بی‌سابقه علیه خود صحبت کرد و با اشاره به اینکه او بیشتر از مجرمان حرفه‌ای مشهور هدف دادستان‌ها بوده است گفت: «آل کاپون فقط یکبار متهم شد، من چهار بار متهم شدم.» 

او این سؤال را مطرح کرد که چرا زمانی که در مورد شفافیت و صحت نتایج انتخابات ۲۰۲۰ شکایت کرده علیه او اتهاماتی را مطرح کردند اما هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین ایالات متحده، زمانی که از نتایج انتخابات ۲۰۱۶ به همان شیوه شکایت کرد، علیه او اتهامی مطرح نشد. 

ترامپ همچنین گفت که در نهایت این کیفرخواست‌ها را «نشان افتخار» می‌داند، زیرا این نشانه این است که او برای آینده آمریکا می‌جنگد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی