Search
Asset 2

وکیل دادگستری: زهرا شفیعی دهاقانی بر اثر ضربات ماموران به سرش دچار سکته مغزی شد

زهرا شفیعی دهاقانی. (Public Domain)
زهرا شفیعی دهاقانی. (Public Domain)

یک وکیل دادگستری از ابتلای زهرا شفیعی دهاقانی به سکته مغزی بر اثر ضربات شدیدی که ماموران بر سر او وارد کرده‌اند خبر داد.

سعید دهقان با انتشار متنی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که زهرا شفیعی دهاقانی، نویسنده و کارگردان به علت ضربات شدیدی که ماموران در هنگام بازداشت بر سرش وارد کرده بودند، دچار سکته مغزی شده است.

او افزود که این زندانی از تاریخ بیستم اردیبهشت ماه برای جراحی مغز و برداشتن تومور، در بیمارستان بستری شده است.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه زهرا شفیعی دهاقانی در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ و همزمان با نخستین سالگرد کشته شدنِ مهسا امینی مجددا بازداشت شد، افزود که وی اکنون با حکم ۹ سال و شش ماه حبس روبرو است.

آقای دهقان با اشاره به آثار این نویسنده و کارگردان نوشته است که او پیش‌تر مستندهای کوتاهی نظیر «مستند زندان – سرطان پیشرفته» و «غیرت، حجاب، ماهواره» را  ساخته و نویسنده کتاب «نامه یک زن ایرانی به استیون هاوکینگ» است.‌

او افزود که خانم شفیعی دهاقانی دارای آثار انیمیشنی در رد کلیتِ «انتخابات» در جمهوری اسلامی است.

مجموعه حقوقی دادبان یک فایل صوتی از این فیلمساز در شبکه اجتماعی ایکس بازنشر کرده که در یک تماس تلفنی از زندان قرچک ورامین از آنچه که هنگام بازداشت در ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ بر او گذشته است، روایت می‌کند. ‌

خانم شفیعی دهاقانی در این فایل می‌گوید که «ماموران زن با چادر و ماسک سیاه با لباس شخصی‌های سیاه پوش او را با کتک و ضربات باتوم در خیابان انقلاب دستگیر کردند و وقتی می‌پرسید شما چه کسی هستید و چرا مرا دستگیری می‌کنید، به او با ضربات باتوم و کتک جواب می‌دادند.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی