Search
Asset 2

استخر شنا، کودکان را در معرضِ دو برابرِ اندازه مجاز کلر قرار می‌‌‌‏دهد

نمای هوایی از یکی از دو استخر یک مجتمع مسکونی اختصاصی (Courtesy of Waterford East Apartments)
نمای هوایی از یکی از دو استخر یک مجتمع مسکونی اختصاصی (Courtesy of Waterford East Apartments)

پنج کودک در اورلاندو « ایالت فلوریدا » به دنبال شنا کردن در استخری که حاوی مقادیر نامطمئن کلر بوده، بیمار شدند. این اتفاق روز پانزدهم ماه مارچ در یک مجتمع مسکونی اتفاق افتاد که به‌‌‌‏دنبال آن یکی از کودکان در بیمارستان شرق فلوریدا بستری شده، که از وضعیت اخیر آن اطلاعی در دست نیست.

براساس اظهارات یک کارمند امداد و نجات سازمان آتش‌‌‌‏نشانی در شهر اُرنج کانتی، به دنبال درخواست آزمایش کیفی از نمونه آب استخری که کودکان در آن شنا کردند معلوم شد که آب استخر محتوی دوبرابر حد مجاز و مطمئن کلر بوده است.

یک سخنگوی سازمان امداد و نجات آتش نشانی به نام کَت کِنِدی گفت که پنج کودک در سنین بین چهار تا یازده ساله بعد از شنا کردن در استخر، علائمی مانند استفراغ و سرفه داشتند.

به گفته کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده، از کلر برای پیشگیری از رشد باکتری ها استفاده می‌‌‌‏شود. علائم مسمومیت با کلر شامل، استفراغ، درد شدید گلو، توّرم ناحیه گلو و تنگی نفس می‌‌‌‏باشد.

براساس وب‌‌‌‏سایت مجتمع‌‌‌‏های مسکونی، استخری که حاوی مقادیر بیش از اندازه کلر بوده در آپارتمانهای شرق واترفود قرار داشته که تنها چند دقیقه‌‌‌‏ با فرودگاه بین‌‌‌‏المللی و دانشگاه مرکزی فلوریدا فاصله دارد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی