Search
Asset 2

افزایش آمار جراحی زیبایی در نوروز

جراحی زیبایی ، جراحی بینی
ایران از نظر آمار جراحی زیبایی جزء ۱۰ کشور اول و از نظر تعداد جراحی بینی در رده‌ی پنجم دنیا قرار دارد. ( PETER PARKS/Getty Images)
جراحی زیبایی ، جراحی بینی
ایران از نظر آمار جراحی زیبایی جزء ۱۰ کشور اول و از نظر تعداد جراحی بینی در رده‌ی پنجم دنیا قرار دارد. ( PETER PARKS/Getty Images)

یک فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی در ایران، تقاضای ایرانیان برای اعمال جراحی زیبایی به‌ویژه جراحی بینی، در این ایام را بسیار بیشتر از زمان‌های دیگر ذکر کرد، به طوری‌که از چندین ماه قبل برای جراحی در این ایام وقت می‌گیرند.

دکتر«حامد باطنی»، دلایل مختلفی را برای این کار ذکر کرد و گفت: «برخی افراد فرصت‌ تعطیلات طولانی را غنیمت می‌شمارند تا خوب استراحت کنند و وقتی وارد محل کار یا اجتماع می‌شوند دچار کمبود یا ناراحتی نباشند، برخی نیز چون در این ایام به خصوص ایام نوروز از نظر مالی تقویت می‌شوند، برای انجام جراحی زیبایی به خصوص جراحی بینی مراجعه می‌کنند و دسته دیگر نیز تمایل دارند برای سال جدید با چهره کاملا متفاوت در بین اقوام دیده شوند.»

وی گفت: «برای مثال اگر یک متخصص جراح پلاستیک و زیبایی در ایام عادی ماهانه میانگین ۲۵ تا ۴۰ عمل جراحی را انجام می‌دهد این آمار در اسفند ماه که نزدیک به آغاز سال جدید است به ۶۰ تا ۷۰ جراحی می‌رسد.»

به گفته‌ی این جراح پلاستیک حتی برخی از ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز وقت جراحی را در ایام نوروز هماهنگ می‌کنند تا علاوه بر دید و بازدید و گشت‌وگذار در ایران بتوانند جراحی بینی را نیز انجام دهند.

نتیجه‌ی تحقیق مشترک یک مرکز تحقیقاتی ایرانی و دانشگاه «جان هاپکینز» آمریکا، نشان می‌دهد که میزان سرانه مشاغل مربوط به عمل جراحی بینی در ایران ۷ برابر بیشتر از آمریکا است.

آمار دقیقی از جراحی زیبایی در ایران وجود ندارد، ولی بر اساس گزارش انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، ایران از نظر آمار جراحی زیبایی جزء ۱۰ کشور اول و از نظر تعداد جراحی بینی در رده‌ی پنجم دنیا قرار دارد.

در این گزارش آمده است که، بعد از جراحی بینی، جراحی‌های ترمیمی با چربی یا به اصطلاح پیوند چربی، رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی در ایران است که هم در بین زنان و هم در مردان رایج است.

در میان روش‌های زیبایی غیر جراحی، بوتاکس یا تزریق سم بوتولینوم در ایران بسیار رایج است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «افزایش آمار جراحی زیبایی در نوروز»

  1. جراحی زیبایی بینی به شکل نگران کننده ای در ایران رو به افزایش است و نکته نگران کننده آن انجام شدن این عمل توسط افراد غیر متخصص است. امیدواریم که این مشکل توسط وزارت بهداشت پیگیری شود.ممنون از وب سایت خوبتون.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی