Search
Asset 2

انتاریو ۲۵ میلیون دلار برای تسهیل دوچرخه سواری سرمایه‌‌‏گذاری می‌‌‏کند

دوچرخه سواری تورنتو انتاریو
(Robert Laberge /Allsport)
دوچرخه سواری تورنتو انتاریو
(Robert Laberge /Allsport)

استان انتاریو در کانادا از سرمایه گذاری بیش از ۲۵ میلیون دلار برای تسهیل و رونق دوچرخه سواری و تشویق مردم طی سه سال در این استان خبر داد.

این طرح شامل صرف هزینه‌‌‏ای معادل ۱۵ میلیون دلار در جهت ساخت مسیرهای دوچرخه سواری که شامل ایجاد راه ارتباطی بین بزرگراه استانی، هموارکردن مسیر دوچرخه سواران و جداکردن مسیر‌‌‏شان از وسایل نقلیه است.

در این راستا ابن استان ۱۰ میلیون دلار نیز برای ایجاد زیرساخت‌‌‏های شهری مسیرهای دوچرخه سواری تخصیص داده است.

برخی از طرح‌‌‏های پیشنهادی اولیه شامل بزرگراه ۳۳ در غرب کینگستون ، بزرگراه ۱۳۷ در هزار آیلند پارک وی، بزرگراه ۶ در منیتولین آیلند، بزرگراه ۱۷ در اسپانولا می‌‌‏شود.

این برنامه با هدف کمک به شهرداری انتاریو در جهت گسترش مسیرهای دوچرخه سواری محلی، ارتباط مسیرهای دوچرخه سواری استان و راه‌‌‏اندازی پروژه‌‌‏های آزمایشی برای بهبود دوچرخه سواری طراحی شده است.

مسئولان پروژه درباره‌‌‏ی پیشرفت برنامه می‌‌‏گویند که در حال شناسایی و طراحی مسیرهای مناسب دوچرخه سواری در این استان طی همکاری با سهامداران پروژه هستند.

«استیون دل‌‌‏داکا»، وزیر حمل و نقل نیز در این خصوص گفت: «ما همچنان در حال تعامل با شهرداری‎ها ، کاربران جاده‌‌‏ها و کسب و کار، سازمان‎های غیر دولتی و گروه‌‌‏های حمایتی از این طرح برای اطمینان از انتخاب جهتی درست در پروژه هستیم».

اپک‌تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌گردد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی