Search
Asset 2

ایرانیان دومین گروه موفق مهاجر در آمریکا

ایرانیان پس از هندی‌ها، موفق‌ترین گروه مهاجران به آمریکا از نظر سطح تحصیلات و میزان درآمد هستند. از این لحاظ ایرانی‌ها بالاتر از مهاجران کشورهایی همچون چین، پاکستان، کره شمالی، آلمان، انگلیس، ایتالیا، فیلیپین و مکزیک قرار گرفته‌اند. این درحالی است که ایرانی‌ها جزء گروه‌های کم جمعیت مهاجران به آمریکا هستند.

هفته‌نامه انگلیسی اکونومیست طی گزارشی حضور مهاجران و میزان موفق آنها در ایالات متحده آمریکا را بررسی کرده است. در این گزارش موفق‌ترین گروه‌های مهاجر از دید سطح تحصیلات و میزان درآمد معرفی شده‌اند. براساس آمار، هندی ها در صدر موفق‌ترین گروه های مهاجر به آمریکا قرار دارند. اهمیت حضور آنها در شرکت‌های بلندپایه‌ای که در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند روز به روز بیشتر شده است.

علاوه بر این هندی‌ها حضور چشمگیری در وال استریت و در بطن دولت دارند. آمارها نشان می‌دهد که حدود یک درصد از جمعیت آمریکا یعنی بیش از ۳/۳ میلیون نفر هندی هستند. هر سال نیز ۱۵۰ هزار هندی وارد آمریکا می‌شوند که اکثریت آنها برای همیشه در آمریکا باقی می‌مانند.

در این میان چینی‌ها که پس از ایرانی‌ها سوم شده‌اند. جمعیت چینی‌های متولد آمریکا دو میلیون نفر برآورد شده که از این میان حدود ۲۰ درصد آنها تحصیلات عالی دارند و میانگین درآمد آنها نیز نزدیک ۷۰ هزار دلار اعلام شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی