Search
Asset 2

اسناد فاش شده: رهبر چین طرح کنترل اینترنت جهانی را ارائه کرده است

اینترنت بر اساس اسناد داخلی دولت که اخیراً بدست اپک تایمز رسیده است، رهبر چین، شی جین پینگ شخصاً رژیم کمونیستی را به تمرکز تلاش‌هایش
(Leo Ramirez/AFP via Getty Images)

بر اساس اسناد داخلی دولت که اخیراً بدست اپک تایمز رسیده است، رهبر چین، شی جین پینگ شخصاً رژیم کمونیستی را به تمرکز تلاش‌هایش برای کنترل اینترنت جهانی و جایگزین ایالات متحده شدن هدایت کرده است.

شی در یک سخنرانی در ژانویه۲۰۱۷ گفت که «قدرت کنترل اینترنت» به «نقطه کانونی جدید مسابقه استراتژیک ملی چین» تبدیل شده است و ایالات متحده را به عنوان «یک نیروی رقیب» که مانع راه جاه‌طلبی‌های رژیم چین است مشخص کرد.

هدف نهایی این بود که حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) کلیه مطالب موجود در اینترنت جهانی را کنترل کند، بنابراین رژیم می‌تواند آنچه را شی «قدرت گفتمان» توصیف می‌کند در ارتباطات و گفتگوها در صحنه جهانی اعمال کند.

شی برای دستیابی به کنترل کامل بر هر قسمت از اکوسیستم آنلاین – بر برنامه‌ها، محتوا، کیفیت، سرمایه و نیروی انسانی، چشم انداز «استفاده از فناوری برای حاکمیت بر اینترنت» را به‌تفصیل شرح داد.

اظهارات او در چهارمین جلسه رهبری تنظیم‌کننده برتر اینترنت رژیم، کمیسیون امور فضای مجازی مرکزی، در ۴ژانویه۲۰۱۷ در پکن بیان شد و جزئیات آن در اسناد داخلی صادر شده توسط دولت استانی لیائونینگ در جنوب شرقی چین وجود دارد.

این بیانیه‌ها تلاش‌های پکن در چند سال گذشته برای تبلیغ نسخه مستبدانه خود از اینترنت به عنوان الگویی برای جهان را تأیید می‌کند.

در سخنرانی دیگری که در آوریل ۲۰۱۶ ارائه شد، و در یک سند داخلی توسط دولت شهر آنشان در استان لیائونینگ شرح داده شد، شی با اطمینان اعلام کرد که در «مبارزه» برای کنترل اینترنت، ح‌‌ک‌چ از بازی نقش «دفاع منفعل» به بازی هر دو «حمله و دفاع همزمان» تغییر کرده است.»

ح‌ک‌چ تحت رهبری شی با‌موفقیت گسترده‌ترین و پیچیده‌ترین دستگاه سانسور و نظارت آنلاین در جهان را ساخته است، و از یک اینترنت چینی حمایت می‌کند که ارزش های آن برخلاف مدل باز مورد حمایت غرب است. سیستم ح‌ک‌چ به جای اولویت دادن به جریان آزاد اطلاعات، به این می‌پردازد که کشور چین  توانایی سانسور، جاسوسی و کنترل داده‌های اینترنتی را داشته باشد.

مطالب دیگر:

بیش از ۹هزار نفر از آمریکایی‌ها پس از واکسینه شدن به کووید۱۹ مبتلا شدند و ۱۳۲ نفر جان باختند

مشاور امنیتی پیشین: جان کری در گفتگوهای غیررسمی با ایران، ترامپ را تضعیف می‌کرد

مخالفت مانچین با لایحه تبدیل واشنگتن به ایالت، «آن را برای مردم آمریکا به رای بگذارید»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی