Search
Asset 2

با اعجاز سبوس جو دوسر آشنا شوید

(shutterstock*)
(shutterstock*)
(shutterstock*)
(shutterstock*)

سبوس جو دوسراجازه انباشه شدن کالری‌‏ها را در روده نمی‌‏دهد.

سبوس خاصیت چسبندگی بالایی دارد و برای همین به مواد مغذی و کالری‌‏های اطراف خود می‌‏چسبد. در نتیجه اجازه نمی‌‏دهد که کالری ها وارد خون بشوند و آن ها را از طریق مدفوع از بدن خارج می‌‏کند. سبوس جو دوسر خواص زیادی دارد.

این ماده غذایی به لاغری کمک می کند، ضد دیابت است یا کلسترول را پایین می آورد و…

اگر به طور مرتب و کافی از فیبرهای موجود در جو دوسر بهرمند شوید، میزان کلسترول خونتان به میزان ۱۵ درصد کاهش می یابد.

نوع دیگرموارد مصرف جو« سویق جو» یا آرد تفت داده شده است که بهترین درمان برای بیماران دیابتی است که از انسولین استفاده می‌‏کنند.

برای تهیه سویق جو، جو را آسیاب کرده و به مدت ۴۰ الی ۶۰ دقیقه روی حرارت ملایم بدون روغن تفت می‌‏دهیم. درمدت تفت باید مدام هم زده شود. سبوس جو را نیز اول به همین صورت تفت داده سپس آسیاب کرده با آرد جوی تفت داده شده به نسبت مساوی ترکیب می‌‏کنیم. سویق جوی شما آماده است. بیماران دیابتی  در وعده صبحانه از این پودر۴- ۵ قاشق غذاخوری به صورت ناشتا استفاده کنند. همین مقداربین ناهار و بین شام نیز مصرف شود.

نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۰۲ در استرالیا انجام شد نشان می دهد که میزان بالای فیبرهای محلول در آب باعث دفع کلسترول از طریق مدفوع می شود و میزان تولید آن را از طریق کبد کاهش می‌‏دهد. هم‌‏چنین یبوست را از بین می برد. متخصصان توصیه می‌‏کنند ۳ قاشق غذاخوری جو دوسر را در یک لیوان آب ریخته و قبل ازهروعده غذایی مصرف کنید. جو دوسر باعث شفافیت پوست نیز می‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی