Search
Asset 2

تخت‌خواب‌‏های آینده

تخت خواب شناور
Courtesy of Universe Architecture

شاید شما هم فکر می کنید که همه‌ی ما در منزل تخت‌خواب‌های کسل‌کننده‌ای داریم. منظور من ‌تختی است که در یک جا مانده و هیچ کار دیگری نمی‌کند. شاید زمان آن فرا رسیده که تخت‌خواب‌های غیرمتعارف بخریم که علاوه بر داشتن ظاهری بهتر، موارد استفاده‌ی بیشتری نیز دارند. چند وقت پیش مقاله‌ای در مورد تخت‌خواب‌های شگفت‌انگیز دیدم و چهار نمونه از از جذاب‌ترین‌هایشان را انتخاب کردم.

در پایین نمونه‌هایی از تخت‌خواب‌های شگفت‌انگیز را می‌بینید که فوق‌العاده‌‏اند و برای آینده طرح‌‏ریزی شده‌‏اند:

۱- تخت شناور، طراحی شده توسط  Universe Architecture

تخت خواب شناور
Courtesy of Universe Architecture

«جانجاب روسنارس » طراح هلندی این تخت آینده‌گرا را اختراع کرده است. تخت شناور توسط تأثیر نیروهای مغناطیسی متضاد که یکی زیر تخت و دیگری روی زمین قرار دارند، با ۴۰ سانتی‌متر فاصله از کف، ثابت می‌‏ماند. این تخت می‌تواند تقریباً تا ۹۰۰ کیلوگرم را نگه‌دارد. شما با خوابیدن روی این تخت خواهید دانست که خوابیدن بین زمین و هوا چه حسی دارد.

۲- تخت لانه‌ای، طراحی شده توسط «گروه اُجِی‌ای OGE»

تخت خواب لانه ای

آیا تاکنون تصور کرده‌اید که خوابیدن در لانه‌ی گرم و نرم پرندگان چه حسی دارد؟ اگر تخت لانه ای دارید، همین الآن می‌توانید لانه‌ی پرنده‌ی متعلق به خود را داشته باشید و دوستان و اعضای خانواده را برای نشستن در گوشه‌ی کوچک آن دعوت کنید. این لانه به عنوان نمونه‌‌ی اولیه‌ای برای فضاهای اجتماعی الهام‌بخش و جدید تهیه شده است که می‌توان این لانه‌ی چوبی را با تکیه‌گاه‌های بسیار راحتی شبیه تخم‌مرغ و یا بالش‌های تخم‌‏مرغ شکل پر کرد. این کار به شما اجازه می‌دهد در حالت‌های مختلف بنشینید و همچنین آن را برای جلسات رسمی و ملاقات‌های اجتماعی به شکل‌های مختلف تنظیم کنید.

۳- تاندم کمپینگ توسط «امانوئل مگینی»

 تاندم کمپینگ

این تخت که یک میز پیک‌نیک را در داخل خود مخفی دارد، ظاهری شبیه یک مبل دارد. مبل آن را می‌توان جدا کرده و به شکل صندلی‌هایی مقابلِ هم برای یک تجربه‌ی ناهارخوری صمیمی‌تر تبدیل کرد. زمانی که کار شما با میز تمام شد و دیگر نیازی به صندلی‌ها ندارید، می‌توان آن را باز کرده و به دو تشک دوقلو تبدیل کنید. این نمونه برای خوابگاه‌ها و اتاق خواب‌های کوچک ایده‌آل است.

۴- تخت گاوصندو‌ق‌، طراحی شده توسط «بدبانکر»

 تخت گاوصندو‌ق‌

اگر نگرانید که اشیا‌ء با ارزش تان را کجا نگه‌داری کنید، تخت صندوق‌دار انتخاب مناسبی برای شما است. گاوصندوقی که دوتا می‌شود تا به مانند چارچوب تخت عمل کند؛ اکنون می‌توانید اشیاء با ارزش خود را در خانه نگه دارید. جنس آن از فولاد عیار ۱۰ ساخته شده است و لبه‌ی خمیده‌ی آن امکان باز کردن آن را با اهرم به حداقل می‌رساند. درب آن قفل می شود و هر درب دو لولا دارد که در محل جوش داده شده‌اند. برای امنیت بیشتر، داخل و خارج آن با پودر مخصوصی پوشش داده شده است. یک کلید هر چهار در را باز می‌کند. تنها یک تشک و روتختی زیبا به آن اضافه کنید و در حالی‌که مطمئن هستید اشیاء با ارزشتان در مکانی امن نگهداری می‌‏شوند، با آرامش به خواب فرو روید.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «تخت‌خواب‌‏های آینده»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی