logo_eet

وکیل ترامپ: دموکرات‌ها موفق نشدند تجاوز به کنگره را به ترامپ نسبت دهند

تعرض دیوید شوئن، وکیل مدافع دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که ساخت فیلم توسط دموکرات‌ها در خصوص تعرض به
سخنرانی دیوید شوئن، وکیل ترامپ در دادگاه استیضاح وی. ۹ فوریه ۲۰۲۱  (congress.gov via Getty Images)

دیوید شوئن، وکیل مدافع دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که ساخت فیلم توسط دموکرات‌ها در خصوص تعرض به کنگره، نتوانسته است این تعرض را به ترامپ نسبت دهد.

وی افزود که تلاش برای نسبت دادن این فاجعه به ترامپ در حالی که وی آن را محکوم کرده است، عملی توهین‌آمیز است.

به گفته این وکیل آنها ویدیوهای تکراری و مشابهی را نشان می دهند که نکات تازه‌ای در آنها وجود ندارد.

جیم جوردن، نماینده اوهایو، روز چهارشنبه به فاکس گفت که اگرچه دموکرات‌ها بارها گفتۀ «با تمام قدرت بجنگید» ترامپ را برجسته کردند، اما آنها بخش دیگری از سخنرانی ترامپ را نادیده گرفتند که در آن او به معترضین گفت «با صلح و میهن پرستی، صدای خود را به گوش دیگران برسانید.»

جوردن گفت «یک خط از سخنرانی رئیس جمهور که در فیلم دموکرات ها نبود، مهمترین خط آن است و در آن رئیس جمهور از هوادارانش صلح و میهن پرستی را خواستار شد.»

بروس کاستور، دیگر وکیل ترامپ در دادگاه استیضاح گفت که دموکرات‌های مجلس نمایندگان در جلسه هشت ساعته روز چهارشنبه هیچ اطلاعات جدیدی ارائه ندادند.

وی گفت که ما دیروز گفتیم که در این اختلاف نظر وجود ندارد که تعرض به کنگره یک چیز وحشتناک است. این خشونت اوباش چیزی است که رئیس جمهور ترامپ از آن متنفر است. بنابراین امروز اطلاعاتی کسب نکردیم که از قبل نمی‌دانستیم، این یک واقعیت است. من تعجب می‌کنم که چرا چندین ساعت فیلم ویدئویی را دیدیم.

اگرچه فیلم جدیدی در طول دادگاه ارائه شد، اما هیچ مدرک جدیدی از ادعای تحریک به خشونت ارائه نشد.

کاستور گفت که تیم دفاع بر اساس آنچه روز چهارشنبه ارائه شد، هیچ تغییری در دفاع از رئیس جمهور ایجاد نمی‌کند.

وی گفت «نمی‌دانم عموم مردم چه دیده‌اند و فکر نمی‌کنم دموکرات‌ها چیزی را آشکار کرده باشند که عموم مردم از زاویه دیگری ندیده‌اند. فکر می‌کنم همه زوایا دیده شده است.»

مطالب دیگر:

ویژگی‌های شخصیتی متولدین سال گاو

 نگرانی خانواده قربانیان جرایم مهاجران غیرقانونی، از سیاست‌های مرزی بایدن

 چراغ سبز دولت بایدن به فعالیت مؤسسات چینی کنفسیوس در آمریکا

اخبار مرتبط