Search
Asset 2

تمرین کنندگان فالون دافا در سانتا مونیکا از آزار و شکنجه وحشیانه این روش می‌‏گویند

فالون گونگ، فالون دافا
راهپیمایی تمرین کنندگان فالون گونگ در سانتا مونیکای لس آنجلس ۱۷ اکتبر
فالون گونگ، فالون دافا
راهپیمایی تمرین کنندگان فالون گونگ در سانتا مونیکای لس آنجلس ۱۷ اکتبر

تمرین کنندگان سانتا مونیکا، ۱۷ اکتبر از آزار و اذیت غیر انسانی تمرین کنندگان فالون گونگ در چین که هنوز هم در حال وقوع است، می‌‏گویند.

«ژانگ پنگ»، استاد سابق دانشگاه و دادستان در چین از شکنجه خود گفت: «من به طور غیر قانونی چندین بار بازداشت شدم. طولانی ترین دوره بازداشت من یازده سال و دو ماه بود. در آنجا مورد ضرب و شتم قرار ‌‏گرفتم و در بازداشت تحت نظارت بودم. همچنین شستشوی مغزی ‌‏شدم.»

از ۱۵ تا ۱۷ اکتبر بیش از ۴ هزار تمرین کننده فالون گونگ از سراسر جهان در لس آنجلس برای برگزاری راهپیمایی، تظاهرات و مراسم شمع افروزی با هدف افزایش آگاهی عمومی در مورد آزار و شکنجه وحشیانه در چین گردهم جمع شدند.

فالون گونگ یا فالون دافا روش معنوی- سنتی چینی است که برای اولین بار سال ۱۹۹۲ در چین معرفی شد و در حال حاضر توسط ده‌‏ها میلیون نفر در سراسر جهان تمرین می‌‏شود. این روش که شامل پنج مجموعه تمرین آهسته می‌‏شود؛ اصول اخلاقی حقیقت، نیکخواهی و بردباری را دنبال می‌‏کند.
اما حزب کمونیست چین با ممنوعیت انجام این روش در چین مانع سلامت میلیون‌‏ها تمرین کننده از لحاظ جسمی و روحی شده است. در ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۹۹، «جیانگ زمین»، رئیس سابق حزب کمونیست برای از بین بردن این روش شروع به آزار و اذیت فالون گونگ کرد. این آزار و اذیت ۱۶ سال به درازا کشیده است.

فالون گونگ، فالون دافا
راهپیمایی تمرین کنندگان فالون گونگ در سانتا مونیکای لس آنجلس ۱۷ اکتبر

نزدیک به ۳۹۰۰ تمرین کننده فالون دافا از آزار و اذیت و شکنجه توسط حزب کمونیست کشته شده‌‏اند و صدها هزار نفر دیگر نیز در زندان‌‏ها و اردوگاه‌‏های کار اجباری به سر می‌‏برند. این آمار بر اساس وب سایت مینگهویی که حامل اطلاعات فالون گونگ و آزار و شکنجه صورت گرفته در چین است، اعلام شده است.

محققان تخمین زده‌‏اند که ۶۵ هزار تمرین کننده بین سال‌‏های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ به دلیل برداشتن اندام و استفاده در صنعت سودآور عمل پیوند چین کشته شدند. برداشت اجباری اعضای بدن که تاکنون نیز ادامه دارد نشان می‌‏دهد که تلفات و آمار کشته شدگان بسیار بالاتر از این موارد بوده است.

تمرین کنندگان در اسکله سانتا مونیکا با برافراشتن پلاکاردهای بزرگی خواستار پایان دادن به ۱۶ سال آزار و شکنجه فالون گونگ در چین شدند. «گائو ویوی» با در دست داشتن عکسی از خواهر خود «گائو رونگرونگ»، در این مراسم شرکت کرد. مرگ خواهر وی به دلیل آزار و اذیت توسط سازمان عفو بین الملل ثبت شده است.

فالون گونگ، فالون دافا
دکتر «وو یینگ‏نیان»، سخنگوی فالون گونگ در لس آنجلس

گائو ویوی درباره خواهرش گفت که وی از خواب محروم شده بود و درحالی که مجبور به کار اجباری بوده، شستشوی مغزی نیز شد. نگهبانان زندان صورت وی را با باطوم برقی به مدت هفت ساعت شوک مستقیم دادند و باعث سوختگی شدید صورت وی شدند.

«جیانگ لی»، پزشکی از شهر چونگ کینگ، گفت: «تقریبا همه اعضای خانواده‌‏اش دستگیر و شکنجه شده‌‏اند. پدر جیانگ در سال ۲۰۰۹ به علت ضرب و شتم کشته شد و بدنش بدون رضایت خانواده سوزانده شد. مقامات چینی به خانواده وی گفتند که اعضای بدن او پیش از سوزانده شدن، برداشته شده است.

به همین دلیل خانواده جیانگ برای اجرای عدالت در مورد پدرشان وکلایی استخدام کرده است که البته دیری نپایید که اتفاقات تازه دیگری رخ داد: «به محض این که دو وکیل به منزل پدر و مادر من رسیدند، ماموران از اداره امنیت عمومی، ایستگاه پلیس، اداره ۶۱۰ و کمیته سیاسی و حقوقی در را شکسته و به زور وارد خانه شدند و اقدام به کتک زدن وکلا و اعضای خانواده‌‏ام نمودند.» اداره ۶۱۰ سازمانی (همانند سازمان گشتاپو در دوران هیتلر) است که برای آزار و شکنجه‌‏ تمرین کنندگان فالون گونگ راه اندازی شده است.

فالون گونگ، فالون دافا
گائو ویوی تمرین کننده با در دست داشتن عکس خواهرش از آزار و اذیت خواهرش توسط حزب کمونیست می‏گوید.

ژانگ پنگ، گائو ویوی، و جیانگ لی همه به تازگی شکایت کیفری خود علیه جیانگ زمین را به بالاترین بخش حکومتی رژیم چین فرستاده‌‏اند. بیش از ۱۸۰ هزار شکایت از ماه می ارائه شده است و پس از اصلاحات قانونی مورد نیاز همه شکایات پذیرفته خواهد شد و شاکیان شناخته می‌‏شوند.
دکتر «وو یینگ‌‏نیان»، سخنگوی فالون گونگ در لس آنجلس و استاد دانشگاه کالیفرنیا- لس آنجلس، گفت: «ما باور داریم که به زودی جیانگ زمین و با توجه به قوانین بین المللی و قوانین در چین به دست عدالت سپرده خواهد شد. جیانگ زمین قوانین بسیاری را در چین زیر پا گذاشته است.»

یک رویداد بسیار زیبا
حدود ساعت ۱ بعد از ظهر حدود هزار تمرین کننده فالون گونگ در حال رژه از منطقه خرید گردشگاه به طرف اسکله سانتا مونیکا به راه افتادند.
همگی این افراد در حالی که پیراهن زرد و شلوار سفید به تن داشتند، پرچم و بنرهایی با کلمات «فالون گونگ خوب است» و «حقیقت، نیکخواهی، بردباری» به زبان انگلیسی و چینی در دست داشتند.

«امانوئل اسمیت»، دکتر قلب و یکی از تماشاچیان رژه در این باره گفت: « احساس می کنم که این رژه یک رویداد بسیار زیبا است و اتفاق خوبی برای سانتا مونیکا است. به نظر من جهان به صلح، صبر و بردباری نیاز دارد.»

درخواست برای پایان دادن به برداشت اعضای بدن در چین
در بعدازظهر تمرین کنندگان فالون گونگ با رژه و انجام آهسته تمرینات، تمرینات ایستاده و مدیتیشن نشسته کنار پرچم برافراشته فالون-یک دایره رنگی با چهار یین یانگ و پنج علامت صلیب شکسته طلایی بر روی آن به کار خود ادامه دادند. علامت صلیب شکسته قبل از آن که توسط نازی‌‏ها بدنام شود، سابقه‌‏ای طولانی داشته و به عنوان یک نماد باستانی بودایی با معنای بخت خوب استفاده شده است.

تمرین کنندگان همچنین با راه اندازی یک غرفه اقدام به نمایش و ارائه اطلاعاتی در مورد برداشت اعضای بدن در چین و جمع آوری امضا برای پایان دادن به جنایات حزب کمونیست چین شدند.

فالون گونگ، فالون دافا
تمرین کنندگان در حال انجام مدیتیشن

ساکنان محلی پس از مطالعه جزوات و اطلاعات برداشت اعضای بدن در چین حین عبور از غرفه، طومار را امضا کردند.
«بنت کپکان» یکی از ساکنان محلی در این باره گفت: «من پس از خواندن و آگاه شدن از برداشت غیر قانونی اعضای بدن در چین شوکه شدم. و نمی دانم که چرا قبلا درباره این موضوع چیزی نشنیده بودم؟»

«پل آنتوان»، عضو نیروی دریایی امریکا به همراه همسر و دوستش نیز این دادخواست را امضا کردند. آنتوان در این باره گفت: «برداشت اعضای بدن در چین باید فورا متوقف شود.»
وی گفت: «من در ارتش به ملت خود خدمت کردم و همیشه سعی کردم مردم را از ظلم و استبداد محافظت کنم. به همین دلیل این دادخواست را امضا کردم.»

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی