Search
Asset 2

 مرگ حدود هفتاد نفر در تگزاس بر اثر سرمازدگی

تگزاس با پاکسازی برف و یخ اخیر در تگزاس پس از چند روز سرمای غیر معمول، اجساد افرادی یافت می‌شود که پس از قطع برق میلیون‌ها خانه، از سرما مرد
(Montinique Monroe/Getty Images)

با پاکسازی برف و یخ اخیر در تگزاس پس از چند روز سرمای غیر معمول، اجساد افرادی یافت می‌شود که پس از قطع برق میلیون‌ها خانه، از سرما مرده‌اند.

از حدود ۷۰ مرگ ناشی از یخبندان و کاهش ناگهانی دما در سراسر کشور، بیش از ده نفر در خانه‌هایی که گرمای خود را از دست داده بودند از بین رفتند، و بیشتر آنها در تگزاس بودند. در میان آنها یک پسر ۱۱ ساله بود که در رختخواب خود در کونرو، نزدیک هوستون درگذشت و نیز دو مرد مسن که در خانه‌های‌شان در شهر کوچک بوفالو گپ در غرب تگزاس در شهرستان تیلور مرده پیدا شدند.

ریکی بیشاپ، کلانتر شهرستان تیلور گفت که دفتر وی طی روزهای گذشته تماس‌های زیادی دریافت کرده که خواستار بررسی وضعیت دوستان یا اعضای خانواده‌ای شده‌اند که ممکن است به دلیل قطع برق در رنج باشند. وی اضافه کرد که برخی از جاده‌های شهرستان تا ۱۲۰ سانتی‌متر پوشیده از برف شده است.

اگر بدن گرما را سریعتر از تولید خود از دست بدهد و اگر به زیر ۳۵ درجه سانتی‌گراد برسد می‌تواند سرمازدگی ایجاد شود. دمای طبیعی بدن حدود ۳۷ درجه سانتی‌گراد است.

دکتر رابرت گلاتر، پزشک اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک گفت «بعد از ساعت‌ها این امر به یک وضعیت بسیار خطرناک منجر می‌شود.»

مت زاوادسکی سخنگوی ارائه دهنده آمبولانس منطقه فورت ورس گفت که بیشتر تماس‌های هیپوترمی در خانه‌های خودشان بوده است، جایی که دما به ۱۰ درجه یا پایین‌تر رسیده است.

وی گفت این وضعیت روز چهارشنبه با ۷۷ تماس سرمازدگی به اوج خود رسید. برخی از افراد دست و پاهای‌شان بی‌حس شده بود و در برخی دیگر علائم شدیدتری وجود داشت.

وی افزود «افرادی بودند که مدتی طولانی آنقدر در سرما بوده‌اند که به طور غیرقابل کنترلی می‌لرزیدند، و احتمالاً سطح هوشیاری آنها کاهش یافته بود.» «برخی از آنها هنگام رسیدن به بیمارستان دیگر لرزش نداشتند که این نشانه بسیار بدی است.»

دکتر جف پوتوف، پزشک اورژانس در مدیسون، ویسکانسین گفت «در ابتدا بدن با لرزیدن و افزایش ضربان قلب سعی در تولید گرما خواهد داشت. اما اگر دمای داخلی دائماً کاهش یابد، آن روند شروع به کند شدن می‌کند و بدن برای حفظ خون در مرکز و گرم نگه داشتن اندام‌های داخلی، گردش خون در سایر اندام‌ها را محدود می‌کند»

وی گفت اگر هیپوترمی درمان نشود مغز را تحت تأثیر قرار می‌دهد و فکر کردن یا حرکت را دشوار می‌کند.

برخی از افراد مسن که در تگزاس درگذشتند در خارج از خانه‌هایشان پیدا شدند. در ابتدا مشخص نبود که چه چیزی آنها را وادار به بیرون رفتن کرده است.

به گفته متخصصان، گردش خون ضعیف در نهایت از عملکرد قلب، مغز و سایر اندام‌های حیاتی جلوگیری کرده و منجر به مرگ می‌شود. طبق سرویس ملی هواشناسی سالانه حدود ۳۲ نفر در آمریکا از سرما می‌میرند.

نوزادان، کودکان و سالمندان به دلیل ضعف گردش خون و تنظیم دما در معرض بالاترین خطر هیپوترمی قرار دارند. کسانی که مشکلات قلبی، آسم، آمفیزم، بیماری مزمن ریوی، دیابت و استعمال دخانیات هستند نیز آسیب پذیرتر هستند.

حتی بعضی از روش‌ها برای گرم ماندن می‌توانند خطرناک باشد. تعریق زیاد در نتیجه ماندن بیش از حد زیر پتوهای متعدد یا لایه‌های لباس می‌تواند گرما را از بدن دور کند.

همچنین در حین قطع برق، مردم ممکن است از بخاری‌های پروپان، زغال سنگ یا چوب استفاده کنند که همه اینها می‌تواند منجر به آتش سوزی‌های خطرناک یا مسمومیت کشنده با مونوکسید کربن شود.

مطالب دیگر:

 سنای آریزونا لایحه‌ای را برای افزایش اختیارات قانون‌گذاران ایالتی در بررسی انتخابات تصویب کرد

ترامپ در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران درباره آینده حزب جمهوری‌خواه صحبت خواهد کرد

پکن می‌خواهد سیاست ایالات متحده را با استفاده از مسئله تغییرات اقلیمی تحت تأثیر قرار دهد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی