Search
Asset 2

حادثه‌‌‌‏ی ۱۱ سپتامبر و قهرمانانی ناشناخته

نمایش عکس افراد کشته شده و قربانیان حادثه‌‌‌‏ی یازده سپتامبر در موزه‌‌‌‏ای در نیویورک
نمایش عکس افراد کشته شده و قربانیان حادثه‌‌‌‏ی یازده سپتامبر در موزه‌‌‌‏ای در نیویورک (Spencer Platt/Getty Images)
نمایش عکس افراد کشته شده و قربانیان حادثه‌‌‌‏ی یازده سپتامبر در موزه‌‌‌‏ای در نیویورک
نمایش عکس افراد کشته شده و قربانیان حادثه‌‌‌‏ی یازده سپتامبر در موزه‌‌‌‏ای در نیویورک (Spencer Platt/Getty Images)

 

جمعه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵ سالگرد روزی بود که امریکا را برای همیشه تغییر داد. در این روز در ایالات متحده، از تمام قربانیان و همه‌‌‌‏ی قهرمانانی که به نوعی در این مسئله به مردم آمریکا خدمت کردند، تجلیل شد.

قربانیان مرکز تجارت جهانی و پنتاگون مردم را همیشه به یاد آن روز سرنوشت ساز می‌‌‌‏اندازد.

در این روز در سراسر امریکا مردم در کلیساها، کنیسه‌‌‌‏ها، مساجد و خانه‌‌‌‏ها برای آرامش روح این افراد و برای صلح و آرامش قلب دوستان و خانواده‌‌‌‏های قربانیان دعا می‌‌‌‏کنند.

سالگرد این روز همواره برای یادآوری قربانیان و قهرمانان این حادثه برگزار می‌‌‌‏شود.

به گزارش یورو نیوز در سیزدهمین سالگرد فاجعه‌‌‌‏ی تروریستی یازدهم سپتامبر، باراک اوباما در حضور خانواده‌‌‌‏ی قربانیان گفت: «تروریست‌‌‌‏ها می‌‌‌‏خواستند ساختمان‌‌‌‏های بیشتری خراب کنند و انسان‌‌‌‏های زیادی را بکشند. می‌‌‌‏خواستند روح ما را خرد کنند و به دنیا نشان دهند نیروی آن‌‌‌‏ها برای نابودی جهان بیشتر از قدرت ماست. اما شما و آمریکا نشان دادید که آن‌‌‌‏ها اشتباه می‌‌‌‏کنند.»

امریکا در این روز به خود یاد آوری می‌‌‌‏کند که همواره هوشیار باشدو خود را وقفپیام این تراژدی برای ملتش کند: شفقت،افتخار،میهن پرستی.

پرچم و گل رز افراشته شده به یاد قربانیان حادثه‌‌‌‏ی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر
پرچم و گل رز افراشته شده به یاد قربانیان حادثه‌‌‌‏ی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر

تجلیل از قهرمانان ناشناخته

در حادثه یازده سپتامبر، قهرمانانی بودند که نقشی کلیدی ایفا کردند و بسیاری از آن‌‌‌‏ها مشهور نیستند؛ از هر حرفه‌‌‌‏، ملیت، مذهب و قومیت برای کمک و خدمت برای کمک به افراد صدمه دیده شتافتند.

یکی از این قهرمانان که در نهایت جان خود را از دست داد، کارآگاه جیمز ال-زادروگا است که ژانویه‌‌‌‏ی سال ۲۰۰۶، در آرلینگتون شمالی، نیوجرسی به خاک سپرده شد.

زادروگا در سن ۳۴ سالگی از بیماری تنفسی که به دلیل کمک قهرمانانه وی در عملیات نجات افراد هنگام فروپاشی برج‌‌‌‏های مرکز تجارت جهانی مبتلا شد، جان خود را از دست داد.

قانون تجلیل و کمک برای جبران خسارت‌‌‌‏های جسمی و روانی جیمز و همه‌‌‌‏ی قهرمانان این روز پنج سال پیش به تصویب رسید.

این قانون تمامی خسارت و ملزومات و کمک‌‌‌‏های درمانی به آتش نشان، پلیس، اولین پاسخ دهندگان درگیر در صحنه و تمامی افرادی که به دلیل گیر افتادن در طبقات پایین و استنشاق هوای ناسالم و سمی هوا بیمار شدند را پوشش می‌‌‌‏دهد.

در جریان عملیات ۱۱ سپتامیر و ویرانی برج‌‌‌‏های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک بیش از ۳۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. هر سال در این روز به مناسبت قربانیان این حادثه مراسم بزرگداشت برگزار می‌‌‌‏شود.

اپک‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی