Search
Asset 2

درخواست کمک همسر جمشید دانایی فر از مجامع بین‌المللی

Persian-ET-logo.N

«الهام نظام دوست»، همسر مرزبان ربوده‌ی شده ایرانی، روز چهارشنبه ۲۰ فروردین، برای کمک به روشن شدن وضعیت همسرش از مجامع بین‌المللی درخواست کمک کرد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت: «انتظار دارم مجامع جهانی، من و فرزند تازه متولد شده‌ی جمشید را فراموش نکنند و کمک کنند هر چه زودتر خانواده‌ای را از نگرانی رهایی بخشند.»

او در ادامه گفت: «شوهر من مانند هر سرباز دیگری در هر نقطه از جهان در راه صیانت و حفاظت از مرز‌ها و آسایش مردم کشور تلاش داشت و انتظار دارم آن‌هایی که او را در اختیار دارند این موضوع را درک کنند.»

فرزند الهام نظام دوست پس از ربوده شدن همسرش متولد شد،وی تا کنون نامی بر او نگذاشته و به امید بازگشت همسرش، او را «امید» صدا می‌زند.

روز ۱۶ بهمن سال گذشته گروه «جیش‌العدل» پنج مرزبان ایرانی را در مرزهای استان سیستان و بلوچستان به گروگان گرفت. روز سوم فروردین این گروه اعلام کرد که یکی از مرزبانان ربوده شده به نام «جمشید دانایی‌فر» را کشته است.

۴ مرزبان دیگر روز ۱۷ فروردین آزاد شدند،اما تا کنون جسد مرزبان کشته شده به مقامات ایرانی تحویل داده نشده و مرزبانان آزاد شده از سرنوشت او اظهار بی‌اطلاعی کردند.

مقامات ایرانی هنوز مرگ این مرزبان را تأیید نکرده‌اند، اما «مولوی عبدالحمید» امام جمعه‌ی اهل سنت زاهدان روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین اعلام کرد که موضوع کشته شدن جمشید دانایی فر و دفن او در مناطق کوهستانی بلوچستان تقریباً تأیید شده است.

مولوی عبدالحمید در میانجی‌گری بریا آزادی ۴ مرزبان ایرانی دیگر که روز ۱۷ فروردین به ایران بازگشتند، نقش داشته است.

اِپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی