Search
Asset 2

در عمل جراحی ۱۲ ساعته دوقلوهای نوزاد بهم چسبیده جدا شدند (ویدئو)

Twins

طی یک عمل جراحی طولانی ۱۲ ساعته در بیمارستان کودکان «دریسکول» شهر کورپس کریستی تگزاس، دو نوزاد ۱۱ ماهه بهم چسبیده با چندین اعضای داخلی مشترک از هم جدا شدند.

سیمنا و اسکارلت هرناندز تورس که از پایین کمر به هم چسبیده و روده بزرگ و مثانه مشترک داشته، از موارد نادر ۱ در ۵۰ میلیون دوقلوهای به هم چسبیده بودند. اعضای بدن آن‌ها باید دوباره بازسازی شود.

دکتر «هارون پاتل»، می‌گوید که تیمی از متخصصان ماه‌ها بر روی این عمل جداسازی ۱۲ ساعته کار کردند.

دکتر پانل که جراح اطفال در بیمارستان دریسکول است در گفتگو با شبکه خبری ABC گفت: «خیلی خوشحالیم که این عمل سخت بدون مشکل انجام شد.»

وی گفت: «موفقیت در چنین عمل کم سابقه و چالش برانگیزی مستلزم همکاری تیمی از متخصصان مجرب است و من از پرسنل خوب به خاطر همکاری در این کار سخت تشکر می‌کنم.»

این عمل جراحی یک شاهکار تکنولوژی و میان رشته‌ای بود که نیاز به حضور متخصصان اطفال، ارتوپدی و اورولوژی داشته و همچنین از دوربین‌های ویژه برای اسکن و ثبت جریان خون دختران جهت زنده نگه داشتن آن‌ها در این زمان طولانی استفاده شده است.

این نوزادان از زمان تولد در این بیمارستان تحت درمان بودند و هرگز از بیمارستان بیرون نیامده بودند. «سیلویا هرناندز» مادر کودکان گفت که امیدوار است این عمل جراحی باعث شود که دختران اجازه پیدا کنند به خانه بروند.

این نوزادان همانطور که بزرگ می‌‌‌‌‏شوند نیاز به جراحی‌های دیگری نیز خواهند داشت.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی