Asset 2

تام فیتون: هدف از استیضاح ترامپ «ترساندن و جرم انگاری گفتار» کسانی است که مخالف دستور کار چپگرایان هستند

تام فیتون، فعال محافظه‌کار و رئیس دیدبان قضایی (Samira Bouaou/The Epoch Times)
تام فیتون، فعال محافظه‌کار و رئیس دیدبان قضایی (Samira Bouaou/The Epoch Times)

تام فیتون، فعال محافظه‌کار و رئیس دیدبان قضایی، در مصاحبه‌ای با برنامه «امریکن تات لیدرز» اپک تایمز گفت که معتقد است هدف از مطرح کردن اتهام شورش علیه رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ، «ترساندن و جرم انگاری گفتار» کسانی است که با دستور کار چپگرا‌ها مخالف‌اند.

فیتون دومین دادگاه استیضاح ترامپ را «ضد قانون اساسی» خواند و اظهار داشت که این به معنای تلاش برای خاموش کردن صدای کسانی است که موضوعات نگران‌کننده‌ای مطرح می‌کنند که مغایر با برخی اهداف سیاسی است.»

فیتون گفت: «این واقعاً حمله به حقوق شهروندی و رئیس جمهور ترامپ، و حقوق مدنی طرفداران وی است، کسانی که مانند او درباره مسائل مطرح شده نگرانند.»

«و آنچه چپ در تلاش است انجام دهد، غیرقانونی دانستن مخالفت با دستور کار خودشان است. در این لیست، نگرانی‌ شماره یک در مورد سلامت انتخابات است.»

دموکرات‌های مجلس نمایندگان که استیضاح را مطرح کردند، استدلالشان این بود که ترامپ با ادعاهای مکرر درباره تقلب در انتخابات زمینه را برای ایجاد خشونت فراهم کرده است.

وکلای مدافع ترامپ استدلال کردند که ترامپ مردم را ترغیب به تظاهرات مسالمت آمیز کرد و اظهارات ۶ ژانویه وی در مورد «جنگیدن» صرفاً شکل سخنرانی بود و از آنچه سیاستمداران معمولاً بیان می‌کنند، متفاوت نبوده و به هر حال تحت حمایت متمم اول مجاز است.

مایکل ون در وین، یکی از وکلای ترامپ، روز جمعه گفت: «ادعای اینکه رئیس جمهور به هر طریقی خواستار رفتارغیرقانونی یا خشونت‌آمیز بوده یا به این امر تشویق کرده، دروغی هذیان‌آمیز و هولناک است.»

آنها همچنین دموکرات‌ها را به راه اندازی کمپین «نفرت» علیه ترامپ، با استفاده از دادگاه استیضاح برای تسویه حساب‌های سیاسی و ریاکاری متهم کردند. روز جمعه، وکلای ترامپ از کلیپ‌های مونتاژی پخش کردند که نشان می‌داد دموکرات ها، که برخی از آنها سناتورهایی هستند که اکنون به عنوان اعضای هیئت منصفه خدمت می‌کنند، نیز به طرفداران خود می‌گویند «بجنگند.»

ون در وین گفت: «این سخنان سیاسی عادی است که عملاً از زبانی که صدها سال توسط مردم در سراسر طیف سیاسی استفاده می شده است متمایز نیست.» «سیاستمداران بی شماری از جنگیدن برای اصول ما صحبت کرده‌اند.‌»

مطالب دیگر:

به دنبال ممنوعیت بی‌‌‏بی‌‌‏سی در چین: رهبر حزب محافظه کار کانادا از لیبرال‌‌‏ها خواست تا دربرابر پکن بایستند

احتمال استفاده از متمم چهاردهم قانون اساسی در استیضاح ترامپ وجود دارد

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره، بایدن را به «بازیچه سیاسی» قرار دادن بحران مرزی متهم می‌کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی