Asset 2

رفتار نامناسب گردشگران چینی موجب شرمساری برخی دیگر است

Chinese People Moral

 

برای چندمین بار گرد‌‏ش‌‏گران چینی به‌‏خاطر رفتار عجیبشان در ملاء‌‏عام در تیتر اخبار جهان قرار گرفتند. از کشیدن گرافیتی بر‌‏روی مقبره اهرام مصر تا اجازه ادرار کردن به نوزادان خود در خیابان برخی از این رفتارها است. اخیراً نیز فیلم رفتار‌‏های عجیب و غریب آن‎ها در رستوران‌‏های ویتنام و تایلند، در شبکه‌‏های اجتماعی خبرساز شده است.

در این فیلم، گردش‌‏گران چینی در ویتنام، پیشخدمتی را که در‌‏حال گذاشتن ظرف میوه بر‌‏روی میز بوفه است، احاطه کرده‌‏اند. در‌‏ابتدا، پیشخدمت میوه‌‏ها را دست‌‏به دست می‌‏کند اما در ادامه گردشگران بی‌‏صبر و بداخلاق به میوه‌‏ها حمله می‌‏کنند و باعث هرج‌‏ومرج می‌‏شوند به‌‏طوری‌‏که پیشخدمت مجبور می‌‏شود از آن ازدحام خود را نجات دهد.

محل و زمان این حادثه در ویتنام مشخص نیست.

چند روز پیش‌‏از انتشار این فیلم، کلیپ مشابه دیگری از گردش‌‏گران چینی در تایلند منتشر شد که بشقاب‌‏های خود را با میگوهای بوفه لبریز می‌‏کنند. به گزارش پرتال خبری NetEase، رستورانی که این حادثه در آن اتفاق افتاده گفته است که این جریان ۲ سال پیش رخ داد.

احساسات عمومی شهروندان چینی در وب‌‏سایت چینی «سینا ویبو» از شرم بسیاری حکایت دارد. برخی‌‏از آن‌‏ها این وضعیت را بازتابی از مشکلات جدی اجتماعی چین می‌‏دانند. در‌‏حالی‌‏که چین تنها به تولید ناخالص داخلی می‌‏اندیشد، آموزش اخلاق در جامعه را فراموش کرده است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی