Search
Asset 2

روز ملی فیلم کانادا، تشویقی برای تماشای بیشتر فیلم‌‌‏های کانادایی

پوستر روز ملی فیلم کانادا ((REEL Canada)
پوستر روز ملی فیلم کانادا ((REEL Canada)
پوستر روز ملی فیلم کانادا (REEL Canada)

دومین جشنواره‌‌‏ی سالانه‌‌‏ی ملی فیلم کانادا، ۲۹ آوریل با هدف تشویق شهروندان کانادا برای تماشای فیلم‌‌‏های این کشور برگزار می‌‌‏شود.

سال گذشته، سازمان «REEL Canada» ۲۹ آوریل را روز ملی فیلم کانادا و راهی برای تماشای فیلم‌‌‏های کانادایی در سراسر کشور و قدردانی از سینمای کانادا معرفی کرد.

بنیاد REEL سازمانی غیر انتفاعی است که برای افزایش نمایش فیلم‌‌‏های کانادا و جلب و رشد مخاطبان آن تأسیس شد. این سازمان در وب سایتش نوشته است: «روز ملی فیلم که برای آگاهی ملی تعیین شده است، زنگ هشداری است برای افرادی که از وضعیت پخش فیلم (خارجی) در سینماهای کانادا مطلع نیستند.»

بر طبق آمار انجمن فیلم و تئاتر کانادا، فیلم‌‌‏های این کشور فقط ۱.۵ درصد از تمام فیلم‌‌‏های اکران شده در سینماهای کانادا را در طول ۱۰ سال گذشته تشکیل می‌‌‏دهند؛ این در حالی‌‌‏ست که صنعت فیلم کانادا در طول دهه‌‌‏ی گذشته در حال رشد و تولید فیلم‌‌‏های درجه یک و مستندهای به رسمیت شناخته شده و مورد قبول سراسر جهان بوده است.

روز ملی کانادا حضور استعدادهای فوق العاده‌‌‏ را به شهروندان کانادا یادآوری می‌‌‏کند.

 « ن وستربرگ» از گروه میراث کانادا

برای کمک به این رویداد بیش از ۱۵۰ نمایش در تئاتر «Cineplex» و سالن‌‌‏های عمومی از هالیفاکس تا ونکوور اجرا خواهد شد. همچنین برای کسانی که قصد خروج از خانه را ندارند، تلویزیون در کانال‌‌‏های متعدد انواع برنامه‌‌‏ها را تدارک دیده است.

در این راستا رسانه‌‌‏ی بل «Bell Media» بیش از ۳۰ فیلم بلند کانادایی را بر روی هشت شبکه از جمله «The Movie Network»، «Space»، « HBO» و «Bravo» نمایش می دهد و شبکه سی‌‌‏بی‌‌‏سی و ان‌‌‏اف‌‌‏بی پخش آنلاین خواهند داشت.

در این راستا «لن وستربرگ»، سخنگوی گروه میراث کانادا نیز ضمن تحسین از خلاقیت فوق‌‌‏العاده‌‌‏ی کارگردانان، نویسندگان و بازیگران و سایر دست اندرکارانی که در سطح بین‌‌‏المللی به رسمیت شناخته شده‌‌‏اند، گفت: «روز ملی فیلم به یاد کانادایی‌‌‏هایی است که با استعداد و خلاقیت فوق العاده‌‌‏ی خود دیدگاه‌‌‏های منحصر به فردی به فیلم‌‌‏ها اضافه کردند.»

روز ملی فیلم کانادا با هدف به نمایش گذاشتن صنعت فیلم کانادا و باز کردن راهی برای علاقمندان سینما برای تماشای فیلم بیشتر در نظر گرفته شده است. سازمان REEL از سال ۲۰۰۵ تاکنون، فیلم‌‌‏های کانادایی را در بیش از ۸۰۰ جشنواره‌‌‏ی برپاشده در سراسر کشور برای بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموز و مهاجران به کانادا به نمایش درآورده است.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‏شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی