logo_eet

زیباترین سواحل دنیا

جزیره‌ی لادیگ، سیشل (Shutterstock*)
جزیره‌ی لادیگ، سیشل (Shutterstock*)
جزیره‌ی لادیگ، سیشل (Shutterstock*)

همانطوری که تابستان رو به پایان است، زمان آن فرا رسیده که در نیم‌کره‌ی شمالی آخرین روزهای گرم را برای غوطه‌ور شدن  در برخی آب‌ها از دست ندهید. در نتیجه ایده‌ای به ذهن من رسید که به دنبال بهترین ساحل‌ها در جهان بگردم. خب، در آمریکای شمالی تعداد زیادی از آنها وجود ندارد؛ ولی در اروپا هنوز می‌توانید تعدادی از بهترین‌‏ها را بیابید. بنابراین پس از یک تحقیق در شبکه و بر اساس مسافرت‌های که انجام داده‌ام لیست زیر را تهیه کردم. این ساحلها کجا قرار گرفته‌اند؟ مالدیو؟ تایلند؟ آیا هرگز چیزی در مورد کاستاریکا شنیده‌اید؟ خب من شنیده‌ام، پس لیست زیر را ملاحظه کنید…

تولوم، مکزیک. در مورد یک شهر فوق‌العاده از دوران مایاها فکر کنید؛ که قلعه‌ی بزرگی دارد و در آنجا دریایی با رنگ سبز زمردی در پشت سر شما قرار گرفته است. اینجا مکانی است که شما می‌توانید هم در دریا و هم در تاریخی باشکوه غوطه‌ور شوید. اگر دوست دارید با مایو در خرابه‌هایی با قدمت چندصدساله قدم بزنید، اینجا مکان مناسبی است.

تایلند از طریقShutterstock

جزیره‌ی هانگ، تایلند. من اصلاً باید به شما در مورد این راز چیزی نمی‌گفتم، ولی چون شما خواننده‌های من هستید، این کار را می‌کنم. تفاوت بین این جزایر و جزایر «فی فی» در تایلند که دارای شهرت جهانی است، تنها یک فیلم است به نام «ساحل»؛ که در فی فی فیلم‌برداری شد و نه در اینجا. در نتیجه شما جزیره‌ی مشابهی را در اینجا خواهید یافت ولی با صد برابر توریست کمتر. کجا؟ در فاصله‌ای نه چندان دور از «آئونانگ» در استان کرابی.

ساحل غروب، پرولادس، کورفو در یونان. ساحل شنی کوچکی که به آرامی در دریای سبز فرو می‌رود. و شما در اینجا چنین منظره‌ای را می‌بینید. واقعاً تماشایی است.

گراند انس، جزیره‌ی لادیگ، سیشل. تیمی از «سی‌ان‌ان تراول» آن را به عنوان ساحل شماره یک در رده‌بندی که شامل صد ساحل از سراسر دنیا می‌شود قرار داده‌اند. درنتیجه باید مکان خاصی باشد.

مال پایس، سانتا ترزا، کاستاریکا. در اینجا علاوه بر ساحل‌های آرامی که می‌توانید در آنها بخوابید، شنا کنید و حمام آفتاب بگیرید؛ باید بهشت موج‌سواری که بادهای قوی و امواج پرقدرت ولی زیبایی دارد را نیز معرفی کنیم … باید به کاستاریکا بروید. موج‌سوارها به آن لقب استثنایی داده‌اند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *