Search
Asset 2

تلاش ساکنان شانگهای برای به دست آوردن غذا و دارو در حالی که قرنطینه در سراسر شهر ادامه دارد

ساکنان تدابیر سخت قرنطینه این شهر غیرقابل تحمل است زیرا آنها برای کنار آمدن با زندگی بدون نیازهای اولیه کافی مانند غذا و دارو تقلا می‌ک
(Hector Retamal/AFP via Getty Images)

برای بسیاری از ساکنان شانگهای، تدابیر سخت قرنطینه این شهر غیرقابل تحمل است زیرا آنها برای کنار آمدن با زندگی بدون نیازهای اولیه کافی مانند غذا و دارو تقلا می‌کنند.

وان وینینگ، ۵۶ ساله، یکی از اهالی منطقه بائوشان شانگهای، در ۲۹ مارس به اپک تایمز گفت که پس از اینکه مقامات محلی از کمک به او امتناع کردند، با کمبود غذا مواجه شد.

وان گفت: «ساختمان ما دیروز پلمپ شد، اما مجتمع مسکونی ما چهار روز است که مسدود شده است،» و افزود که ساکنان ساختمان او باید آزمایش اسید نوکلئیک انجام دهند تا مشخص شود آیا آنها به کووید-۱۹ آلوده هستند یا خیر.

او گفت که به دنبال مقامات محلی است تا به او کمک کنند تا مقداری غذا تهیه کند، اما به او گفته شده که باید خودش با این مشکل کنار بیاید.

یکی از مقامات به وان گفته بود که غذای پخته شده را به درِ خانه‌اش تحویل خواهد داد، اما او گفت که نمی‌تواند هزینه آن را بپردازد زیرا هیچ درآمدی ندارد و از مزایای اجتماعی برخوردار نیست.

وان گفت: «دولت برای زنده یا مرده بودن مردمش اهمیتی قائل نیست. من هیچ پولی ندارم و در خانه گیر کرده‌ام.»

به گفته رسانه‌های دولتی چین، مقامات چینی بائوشان را از ۲۶ تا ۲۸ مارس تحت «مدیریت مهر و موم» قرار دادند.

بائوشان یکی از مناطق زیادی در شانگهای است که به شدت تحت تأثیر شیوع نوع اومیکرون ویروس حزب کمونیست چین قرار گرفته است که معمولاً به عنوان ویروس کرونای جدید شناخته می‌شود. شانگهای حدود ۲۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

شانگهای ۴۴۷۷ مورد ابتلای جدید را در ۲۸ مارس گزارش کرد، قبل از گزارش ۵۹۸۲ مورد ابتلای جدید در روز بعد. با این حال، با توجه به اینکه کارشناسان گفته‌اند که تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در چین باید بیشتر از ارقام رسمی چین باشد، تعداد واقعی موارد ابتلا در این شهر می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

تشدید شیوع اومیکرون باعث شد تا دولت شهری در شانگهای قرنطینه دو مرحله‌ای را در ۲۷ مارس اعلام کند. بر اساس این اقدام، شهر به دو نیمه – یکی در شرق رودخانه هوانگپو و دیگری در غرب آن – تقسیم شده است تا کارکنان بهداشتی آزمایش انبوه کرونا روی ساکنان محلی انجام دهند.

از ۲۸ مارس تا ۱ آوریل خروج ساکنان شرق رودخانه، در مناطقی از جمله نواحی پونان و پودونگ ممنوع است.

ساکنان منطقه پوشی، واقع در غرب رودخانه، از ۱ آوریل تا ۵ آوریل از بیرون رفتن منع خواهند شد. بائوشان در شمال پوشی واقع شده است.

مطالب دیگر:

محققان: عارضه وزوز گوش ناشی از واکسن کووید۱۹ باید مورد بررسی قرار گیرد

کارشناس: تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه، اشراف سرخ چین را ناراحت کرد

پنتاگون می‌گوید با ادامه جنگ در اوکراین، نیروهای روسی از روحیه ضعیفی برخوردارند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی