Search
Asset 2

طب چینی طبی آرام است

طب چینی آرامش درمان
طب چینی طبی آرام است
طب چینی آرامش درمان
(Cat_Chat/iStock)

 

اگر به‌‏دنبال راه حلی سریع برای درمان هستید، طب چینی مناسب شما نیست. روش‌‏های درمانی پزشکی چینی معمولا یک جلسه‌‏ای انجام نمی‌‏شوند. افرادی که می‌‏آیند تا بیماریشان تنها طی یک جلسه درمان شود و فکر می‌‏کنند که پس‌‏از آن همه چیز به‌‏خوبی پیش خواهد رفت، اغلب ناامید برمی‌‏گردند. طب چینی صبر و شکیبایی را طلب می‌‏کند. آن یک راه سریع یا راهکاری معجزه‌‏آسا نیست؛ اما آنچه می‌‏توان گفت این است که مزایای ماهیت آهسته این نوع مداوا بسیار زیاد است.

بدن انسان طوری برنامه‌‏ریزی شده که برای التیام نیازمند زمان است. طب چینی روند بهبودی صحیح را دنبال می‌‏کند، نه اینکه فقط با تجویز داروهایی علائم بیماری را بپوشاند. این بدان معناست که پزشک نه تنها بایستی آنچه را که در بدن حادث شده بفهمد، بلکه بایستی علت و چرایی اتفاق افتادن آن را نیز متوجه شود. تنها هنگامی که منشاء حقیقی بیماری شما کشف و درمان شود است که بهبودی واقعی می‌‏تواند رخ دهد.

ماهیت طب چینی تأکید دارد که سرعت خود را کاهش دهید و با بدن خود ارتباط برقرار کنید. تشخیص و درمان فقط وقتی می‌‏تواند روندی رو به پیشرفت داشته باشد که شما به درونتان دقت داشته باشید.

برای مثال، می‌‏دانید که سردردتان از نوع میگرن است. اما برای اینکه درمان مؤثر باشد، پزشک طب چینی باید اطلاعات بیشتری از شما داشته باشد. آیا آن در یک سمت سر شماست؟ سردردتان اغلب چگونه اتفاق می‌‏افتد؟ آیا درد این ناحیه شبیه فشار و سنگینی است؟ آیا تغییرات آب و هوایی در بروز آن مؤثر است؟ اگرچه برخی جزئیات بی‌‏ربط به‌‏نظر می‌‏رسند، اما همین جزئیات غالبا برای پزشک طب چینی سرنخ‌‏هایی بزرگ محسوب می‌‏شود و این موضوع نشان می‌‏دهد که توجه به بدن در مداوای طب چینی چقدر ضروری است. در عین حال سبب می‌‏شود که شما در مورد سلامتی خود بینش بیشتری پیدا کنید.

طب چینی علاوه بر آهسته بودن، ملایم نیز هست. طب غربی برای درمان‌‏ها دارو و جراحی را تجویز می‌‏کند، در حالی که طب چینی گیاهان درویی را ارائه می‌‏کند و یا این که در طول یک جلسه طب سوزنی، شما نیم ساعت یا بیشتر، تمدد اعصاب بر روی تخت ماساژ را تجربه می‌‏کنید. اکنون کدام یک را ترجیح می‌‏دهید؟

این حقیقت دارد که تأثیرات گیاهان در طب چینی در ابتدا ظریف بوده و اثربخشی آنها طولانی‌‏تر از داروهای تجویزی رایج است، اما بسیاری از داروهای طب غربی در واقع مشتقی از همین گیاهان هستند، با این تفاوت که به‌‏خاطر وجود برخی عناصر دیگر که تأثیر سرعت بخشیدن به مداوا را دارند، این داروها شامل عوارض جانبی نیز هستند.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی