logo_eet

هشدار فرمانداران آمریکا درباره برنامه بایدن برای تصاحب زمین‌های خصوصی

فدرال هشدار فرمانداران آمریکا، درباره برنامه بایدن برای تصاحب زمین‌های خصوصی دستورات اجرایی جو بایدن در مورد تغییرات اقلیمی موجب نگرانی و ه
پیت ریکتز، فرماندار نبراسکا ، روز ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱، پس از امضای دستورالعملی علیه برنامه دولت بایدن مبنی بر حفاظت از ۳۰ درصد از آب و خاک آمریکا تا سال ۲۰۳۰، در مقابل محل اقامت خود، در کنار هوادارانش. (Petr Svab/The Epoch Times)

دو پاراگراف در صفحه نهم یکی از دستورات اجرایی جو بایدن در مورد تغییرات اقلیمی موجب نگرانی و هشدار فرمانداران بیش از دوازده ایالت شده است.

این بندها به دولت مأموریت می‌دهند که راهی پیدا کند «برای رسیدن به هدف محافظت کردن از حداقل ۳۰ درصد از اراضی و آب‌های ایالت‌ها تا سال ۲۰۳۰.»

در حالی که در ظاهر هدف این طرح مراقبت و حمایت از طبیعت است، اما در واقع از نظر بسیاری از مقامات ایالتی و محلی این کار یعنی تحت قوانین فدرال درآوردن تقریباً یک سوم آمریکا است.

پیت ریکتز، فرماندار ایالت نبراسکا که در عرصه کشاورزی سطح زیر کشت وسیعی دارد، از جمله اولین کسانی بود که سوالاتی را در مورد این طرح مطرح کرد.

ریکتز خاطرنشان کرد که دولت در حال حاضر حدود ۱۲ درصد از آب و خاک آمریکا را محفاظت می‌کند. اگر این میزان به ۳۰ درصد افزایش یابد، تا سال۲۰۳۰ باید به مدت ۹ سال هر سال یک قطعه زمین به اندازه نبراسکا به این عرصه اضافه شود.

او در تاریخ ۲۴ ژوئن در بیانیه‌ای در مخالفت با دستورالعمل «۳۰ در ۳۰» دولت گفت «آنچه ما از دولت خواسته‌ایم ارائه اطلاعات بیشتر است، زیرا محاسبات آنها جور در نمی‌آید. آیا آنها نمی‌توانند به ۳۰ درصد برسند، یا چیز دیگری در مورد چگونگی رسیدن به ۳۰ درصد وجود دارد که به ما نمی‌گویند.»

دستور او دولت ایالتی را از حمایت از برنامه‌های حفاظت فدرال بدون اجازه صریح فرماندار منع می‌کند.

ریکتز و ۱۴ فرماندار دیگر در ماه آوریل نامه‌ای را به دولت ارسال کردند و درخواست جزئیات بیشتر در مورد این طرح را داشتند. آنها خاطرنشان کردند که دولت فدرال هیچ اختیاری برای گرفتن یک جانبه زمین برای حفاظت ندارد.

آنها گفتند «ما عمیقاً نگران هرگونه تلاش برای بزرگ کردن ملک فدرال یا محدود کردن بیشتر استفاده از اراضی عمومی در ایالت‌های خود هستیم.»

در این نامه آمده است که تحقق این طرح نقض حقوق مالکیت خصوصی شهروندان و صدمه قابل توجه به اقتصاد ما است. ریکتز گفت که آنها از سوی دولت هیچ واکنشی دریافت نکرده‌اند.

کاخ سفید و وزارت کشاورزی ایالات متحده به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداده‌اند.

ادارات فدرال داخلی، کشاورزی، بازرگانی و همچنین شورای کیفیت محیط زیست دولت بایدن گزارشی مقدماتی در ماه می در این خصوص ارائه داد که قرار بود چگونگی دستیابی به هدف «۳۰ در ۳۰» را توصیف کند. اما این سند ۲۴ صفحه‌ای عمدتاً به کلیات مربوط می‌شود و به طور مشخص، قادر به تعریف منظور دولت از «حفاظت» نیست.

ریکتز معتقد است که مالکان محلی در حال حاضر کارهای خوبی را انجام می‌دهند تا از زمین‌ها مراقبت کنند. او در حین شهرک سازی در ۲۴ ژوئن در پیکرل واقع در نبراسکا گفت «کشاورزان و دامداران اصلی‌ترین محیط بانان بوده‌اند.»

سند منتشر شده توسط دولت، حاکی است که طرح «۳۰ در ۳۰» می‌تواند بدون قوانین جدید، به صورت داوطلبانه و با در نظر گرفتن درآمدهای محلی، تصویب شود. در این گزارش آمده است که اگرچه هدف حفاظت ملی بایدن بلندپروازانه است، اما می‌توان با استفاده از مجموعه وسیعی از ابزارها و استراتژی‌های موجود، آن را محقق کرد.

همچنین می‌افزاید که به طور حتم، دولت در حال حاضر مجموعه‌ای از برنامه‌های حفاظتی در اختیار دارد، که برخی از آنها قبلاً برای دهه‌ها برقرار بوده‌اند.

در این خصوص ریکتز این سوال را طرح کرد که اگر همه این برنامه‌ها تاکنون فقط ۱۲ درصد از محافظت را بدست آورده است، چگونه دولت فقط در طی ۱۰ سال قصد دارد آن را به ۳۰ درصد برساند.

او گفت: «من معتقدم روشی که آنها برای محقق ساختن این اهداف استفاده می‌کنند، ایجاد روش‌های بیشتری است که بتوانند روی شما کار کنند و حقوق مالکیت خصوصی شما را از شما بگیرند.»

او گمان دارد که دولت تلاش خواهد کرد تا افراد را به امضای موافقت‌نامه‌هایی حفاظتی بکشاند، که به موجب آن توافقنامه افراد برخی از حقوق مالکیت خود را در ازای پرداخت غرامت مال تسلیم کنند. او به مردم نبراسکا هشدار داد که اطمینان حاصل کنند که تعهدی که امضا می‌کنند را درک کنند و هر قرارداد از طرف دولت را بخوانند. او خاطرنشان کرد که برخی از این موافقت‌نامه‌ها حتی می توانند دائمی باشند.

تانیا استور یکی از مقامات نبرسکا نیز توضیح داد که دولت ممکن است توافقنامه را به گونه‌ای تنظیم کند که به مالک آن اجازه دهد از زمین حتی برای کشاورزی استفاده کند. ترفند این است که اگر مالک بخواهد کار جدیدی انجام دهد، ممکن است دولت فدرال ممانعت کند.

او در جمع کشاورزان در یک کنفرانس گفت «چند نفر از کشاورزان اینجا کارها را به همان روشی انجام می‌دهند که شما ۲۰ سال پیش انجام داده اید؟» که در پاسخ هیچکس دستش را بلند نکرد.

پیت ریکتز، فرماندار ایالت نبراسکا می‌گوید که زمین‌های نبراسکا در حال حاضر ۹۷ درصد خصوصی است. با در نظر گرفتن ۳۰ درصد تعلق آن به محدودیت‌های فدرال این «برای شهرهای کوچک و جوامع روستایی ویرانگر خواهد بود.»

او تاکید کرد که بیشترین تاثیر این طرح در مناطق روستایی خواهد بود. این مقام افزود که حفاظت همچنین باعث افزایش مالیات بر دارایی می شود و از طرفی محدود کردن زمین همچنین باعث افزایش قیمت تمام زمین‌های محدود نشده می‌شود و این امر باعث می‌شود جوانان نتوانند به کشاورزی بپردازند.

او تأکید کرد که به خودی خود مخالف حفاظت از محیط زیست نیست، اما از مردم نبراسکا خواست که در مورد تلاش دولت برای اقدامات موزیانه در مقررات جدید هوشیار باشند.

ریکتز از رای‌دهندگان خود خواست تا از اعضای کنگره که علیه طرح «۳۰ در ۳۰» ایستاده‌اند حمایت کنند و مقامات محلی را به تصویب قطعنامه مخالف این طرح ترغیب کنند.

مطالب دیگر:

آیا رژیم چین قبل از شیوع کرونا برای ساخت واکسن‌ آماده شده بود؟

چرا اپک تایمز از «ارزش‌های بنیانگذاران آمریکا دفاع می‌کند»

برخی از نیروهای ارتش گفته‌اند اگر تزریق واکسن کووید۱۹ در ارتش اجباری شود، استعفا خواهند داد

اخبار مرتبط