logo_eet

موزه‌‏ی ‌‏ملی ریاضیات نیویورک، مجموعه‌‏ای که دانش‌‏آموزان را به ریاضی علاقه‌‏مند می‌‏کند

موزه‌‏ ‌‏ملی ریاضیات نیویورک
بسیاری از دانش‌‏آموزان از آموختن ریاضی گریزان هستند. (Getty Images)
موزه‌‏ ‌‏ملی ریاضیات نیویورک
بسیاری از دانش‌‏آموزان از آموختن ریاضی گریزان هستند. (Getty Images)

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که در دوران تحصیل از درس ریاضی گریزان بوده و یا دست‌‏کم تمایلی برای آموختن آن نداشته‌‏اید. علمی که فلاسفه و دانشمندان در طول تاریخ آن را علمی بسیار زیبا و مبنای تمام علوم برشمرده‌‏اند و فقط محدود به یک ضرب و تقسیم کسالت‌‏بار نیست.

تنها این شما نیستید که ریاضی دوست ندارید؛ این معزلی ست که امروزه میلیون‌‏ها دانش‌‏آموز در سراسر جهان به آن دچار هستند و والدین و معلمان بسیاری از منشاء این عدم علاقه ناآگاه هستند.

دانشمندان می‌‏گویند ریشه‌‏ی این مشکل در نحوه‌‏ی آموزش علم ریاضیات به کودکان است. نتیجه‌‏ی یک نظرسنجی در آمریکا نشان داده، از هر سه آمریکایی یک نفر به گفته‌‏ی خودش در ریاضیات ضعیف است.

«آلبرت پوزمانتیر»، ریاضی‌‏دان و رئیس کالج مرسی در حومه نیویورک می‌‏گوید: «آموزگاران مدارس ابتدایی در آمریکا و اروپا به عنوان بخشی از جامعه طبیعتاً و به طور خواسته یا ناخواسته، عدم علاقه به ریاضیات در جامعه را به کلاس‌‏ها می‌‏برند. درنتیجه کلاس‌‏های ریاضی در مدارس ابتدایی فاقد انگیزه و شور و شوق هستند. اشتیاق آموزگار به موضوع تدریس برای ایجاد علاقه در کودکان اهمیت زیادی دارد.»

اما مجموعه‌‏ای ویژه در نیویورک برای حل این مشکل کمک فراوانی به معلمان و والدین کودکان ریاضی گریز کرده است. «موزه‌‏ی ملی ریاضیات» در شهر نیویورک، از طریق بازی و سرگرمی کودکان را به ریاضیات علاقمند می‌‏سازد.

«سیندی لارنس»، مدیر اجرایی موزه‌‏ی ملی ریاضیات می‌‏گوید: «ما باید هیجان کودکان را به ریاضیات، علوم، فناوری، و مهندسی برانگیزیم. زیرا بچه‌‏ها تولید کننده و نیروی کاری ما هستند.»

در این موزه از ابزارها و فن‌‏آوری‌‏های جالب، مفرح و سرگرم‌‏کننده برای آموختن مباحث ریاضی به کودکان استفاده شده است. این وسایل به نوعی طراحی شده که شبیه بازی بوده ولی در حقیقت ریاضی هستند.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

3 دیدگاه دربارهٔ «موزه‌‏ی ‌‏ملی ریاضیات نیویورک، مجموعه‌‏ای که دانش‌‏آموزان را به ریاضی علاقه‌‏مند می‌‏کند»

 1. سلام
  با حرف و سخن کار آموزش علم خصوصا” ریاضیات سرو سامان پیدا نمی کند..اشخاص برگزیده عالم در جهان انگشت شمارند..هروزه عالم و دانشمند واقعی متولد نمی شود.
  خوشبختانه همه مجامع دریافته اند که ریاضیات مادر علوم طالب و خریدار ندارد.همه غهمیده اند امور زندگانی بدون ریاضیات غیر ممکن است.تبلیغات فریبنده اعتبار از دست داده اند.جهان بسوی ویرانی پیش می رود.ممغز ها از فعالیت باز مانده اند.
  این خموده گی و رکود ارتباط تنگاتنگ با رایاضیات دارد..بارها اعلام کرده ام ریاضیات فعلی علط است آموزش آن مغزآزار است.
  بی توجهی به کارهای عظیم من نهایت حماقت و بلاهت است.
  من ریاضیات را متحول کرده ام .چون آن را خوب درک و فهم کرده ام بسیار شیوا و دلچسب می توانم آموزش دهم.
  http://www.dinbali.com

 2. سلام
  من حسن دینبلی بنیانگذتر هندسه مدرن در جهان
  طول ۱۸۰ وتر دایره از ۰ درجه تا ۱۸۰ درجه را با دقت ( ۱ضزبدر ۱۰ بقوه ۳۰- ) استخراج کردم.
  به کارنامه علمی من مراجعه کنید.
  با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *