logo_eet

نائب رئیس سابق فایزر: کسانی که ایده واکسیناسیون جهانی را مطرح کردند «مرتکب جنایت علیه بشریت»‌ شده‌اند

نرخ مرگ و میر «به دست آوردن اطلاعات کافی درباره ایمنی طولانی‌مدت در حین یک همه‌گیری غیرممکن است. کسانی که به این مسئله توجهی نکردند و
(Scott Olson/Getty Images)

 مایکل ایدن، نائب رئیس سابق شرکت فایزر، می‌گوید از آنجایی که نرخ مرگ و میر ویروس کرونا بالا نبوده‌است، نباید تزریق واکسن اجباری می‌شد.

او  همچنین از شعارهای رسانه‌ها که واکسن‌ها را ایمن، موثر و پایان‌دهنده ویروس حزب کمونیست چین جلوه می‌دهند، شدیداً انتقاد کرد.

ایدن سابقه‌ای ۳۲ ساله در صنعت دارو دارد. او از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۱ رئیس پژوهش آلرژی و دستگاه تنفسی در شرکت فایرز و موسس و مدیرعامل سابق شرکت زیارکو بوده‌است که بعدها توسط شرکت نوارتیس خریداری شد. علاوه بر این، او دارای دکتری داروشناسی تنفسی و دو مدرک لیسانس در بیوشیمی و سم‌شناسی است.

از زمان معرفی واکسن فایزر-بیوتک در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱، تعداد قابل توجه ۱۲۲۳ فوتی و ۴۲۰۸۶ عارضه جانبی گزارش شده‌است.

ایدن در ایمیلی به اپک‌تایمز گفت: «بدترین فصل آنفولانزا در دهه اخیر نسبت به این ویروس جدید تهدید خطرناک‌تری به شمار می‌رفت».

«و ما برای مقابله با آنفولانزای فصلی چه کاری انجام می‌دهیم؟ در حقیقت هیچ کاری؛ به جز توصیه به تزریق واکسن و نه اجباری کردن آن».

لازم است به این نکته اشاره کنیم که آمار دقیق مرگ و میرها در چین که منشا ویروس بود، توسط رژیم کمونیست چین پنهان شده‌است و می‌تواند چندین برابر آمار رسمی باشد.

ایدن بیان کرد که اطمینان از بی‌ضرر بودن واکسن‌ها در طولانی‌مدت باید مورد توجه قرار می‌گرفت.

او در متنی که برای اپک‌تایمز فرستاد گفت: «تلاش برای پایان دادن به همه‌گیری کرونا با بهره‌گیری از واکسنی با فناوری جدید هرگز کار درستی نبود. در تولیدات انبوه مرتبط با سلامت عمومی، ایمنی همواره در اولویت قرار دارد؛ حتی بیشتر از کارایی؛ زیرا تعداد بسیار زیادی از مردم این تولیدات را دریافت می‌کنند».

«به دست آوردن اطلاعات کافی درباره ایمنی طولانی‌مدت در حین یک همه‌گیری غیرممکن است. کسانی که به این مسئله توجهی نکردند و گذاشتند تا عوامل ژنی به میلیاردها انسان بی‌گناه تزریق شود مرتکب جنایت علیه بشریت شده‌اند.»

به عقیده ایدن مصونیت طبیعی مسلماً قوی‌تر از هرگونه تزریقی است. او به مقاله‌ای نوشته دکتر پال الکساندر اشاره کرد که در آن بیش از ۱۵۰ پژوهش بر مصونیت طبیعی در برابر ویروس کرونا تاکید می‌کنند.

ایدن بیان کرد که نباید به واکسن‌های جدید مجوز مصرف اضطراری داده می‌شد و اگر او مسئول مقابله با همه‌گیری کرونا بود، تزریق واکسن را برای کودکان، زنان باردار و کسانی که از قبل به کرونا مبتلا شده‌اند، ممنوع می‌کرد.

«من فوراً و بدون تعارف کودکان، زنان باردار و افراد مبتلاشده یا بهبودیافته را از تزریق واکسن منع می‌کردم. من برای تغییر این عقیده خود باید شاهد چندین سال استفاده ایمن از این واکسن‌ها باشم».

او همچنین اظهار داشت که سمی‌بودن واکسن‌ها امری قطعی است و صرفاً میزان سمی بودن آن‌ها متفاوت است.

ایدن گفت: «انتشار پروتئین‌های اسپایک که باعث انعقاد خون می‌شوند و خطر لخته شدن حاد خون را به دنبال دارند، انتخاب خطرناکی بود. هیچ چیزی نمی‌تواند میزان تولید این پروتئین‌ها را در اثر یک دوز مشخص واکسن محدود کند. تولید این پروتئین‌ها در بدن برخی از افراد اندک است اما در سایر افراد تعداد آن‌ها در بلندمدت به صورت تصاعدی افزایش پیدا می‌کند. به عقیده من موقعیت انتشار این پروتئین‌ها در بدن و همچنین میزان آن در اینکه یک شخص عوارض جانبی حاد از جمله مرگ را تجربه کند یا خیر، نقشی اساسی بازی می‌کند».

«همچنین شیوه طراحی این عوامل نظیر واکسن‌های mRNA که شامل ترکیبات نانوذرات چربی است که محل تزریق را ترک می‌کنند و در کبد، تخمدان‌ها و سایر اندام‌ها جای می‌گیرند، موجب مشکلات دیگری نیز برای سلامت بدن می‌شود».

در اوایل ماه جاری یک پزشک بیان کرد که شاهد شمار غیرعادی از مرگ و میر و سقط جنین در اثر واکسن‌های کرونا است و افزود که نانوذرات موجود در واکسن‌های mRNA در تخمدان‌ها انباشته می‌شوند.

دکتر جیمز ترپ در گفتگو با اپک‌تایمز گفت: «با توجه به اطلاعات موجود، به نظر می‌رسد نانوذرات چربی که ذرات بسیار بسیار کوچکی هستند، روی هم انباشته می‌شوند و سپس اکثر آن‌ها در سراسر بدن منتشر می‌شوند».

نانوذرات چربی، لایه‌های محلول در چربی‌اند که انتقال RNA ها را بر عهده دارند.

دکتر ترپ افزود: «به نظر می‌رسد این ذرات در تخمدان‌ها تجمع می‌کنند و سپس در زمان بارداری از تمام موانع طبیعی بدن انسان مثل سد خونی مغزی و سد جفتی می‌گذرند و به جریان خون جنینی، بافت‌های رحم و جنین درون رحم وارد می‌شوند و این موضوع بسیار نگران‌کننده است». او افزود از آنجایی که تعداد تخمک‌های تولیدشده در بدن زنان محدود است «احتمال آلوده شدن آن‌ها به این نانوذرات خطرناک و احتمالاً سمی بالا است».

مطالب دیگر:

دبیرکل ناتو: حمله روسیه به اوکراین شکست خورده است

همکاری یک دانشمند برجسته آمریکایی با آزمایشگاه ووهان

چرا سازمان‌های دولتی به شدت به همه کودکان فشار می‌آورند که واکسن کووید دریافت کنند؟

اخبار مرتبط