Search
Asset 2

نکاتی از آیفون: چگونه از خاموشی آیفون در روزهای گرم تابستان جلوگیری کنیم؟

آیفون 6
(Anatolii Babii/iStock)
آیفون 6
(Anatolii Babii/iStock)

تابستان در نیم‌کره‌ی شمالی کره‌‌‏ی زمین در اوج خود بوده و تابستان امسال رکورد دار گرم‌ترین تابستان‌‌‏ها است. اگر برای فرار از گرما به فکر رفتن به ساحل و یا هر جای دیگری هستید، مطمئن شوید که آیفون ۶ شما (و یا هر مدل دیگری) برای سفر آماده باشد.

همان‌طوری که اپل بیان کرده این دستگاه، می‌تواند به راحتی در درجه‌‌‏ی حرارت صفر الی ۳۵ درجه‌ی سانتی‌گراد کار کند. زمانی که دما از این بالاتر برود، آیفون به طور خودکار خود را خاموش می‌کند تا خنک شود؛ همانطور که در تصاویر گرفته شده از صفحه نمایش آن را نشان می‌دهد.

این‌طور کار کردن به گوشی این امکان را می‌دهد تا اجزای داخلی خود را از خرابی حفظ کند. اگر برای شما سؤال پیش آمده باشد، باید بگوییم که همان اتفاق با آیپد و آیپاد واچ نیز می‌افتد.

آیفون گرما سرما حرارت
(BGR)

اپل می‌گوید که نباید دستگاه خود را برای مدت زمان طولانی در روز گرم تابستان در داخل ماشین رها کنید و یا در برابر نور مستقیم آفتاب قرار دهید. به‌علاوه استفاده از برخی ویژگی‌ها مانند ردیابی جی‌پی‌اس، جهت‌یابی و یا استفاده از بازی‌ها با گرافیک بالا در درجه حرارت بالا و در برابر نور مستقیم خورشید توصیه نمی‌شود.

زمانی که دما از آستانه‌ی حداکثر درجه‌‌‏ی حرارت عبور کرد، آیفون برای مدتی از کار کردن باز می‌ایستد.

اگر در ساحل هستید بهتر است دستگاه را با حوله بپوشانید تا در برابر نور خورشید از آن محافظت شود. وب‌‌‏سایت خبری «بیزینس اینسایدر» می‌‌‏نویسد که تا زمانی که خطر خرابی ناشی از تماس با آب وجود نداشته باشد، گذاشتن آن در داخل آب‌خنک‌کن نیز ممکن است ایده‌ی خوبی باشد. تاکنون هیچ آیفونی با ویژگی ضد آب ساخته نشده است؛ در نتیجه آن را در داخل آب یا یخ قرار ندهید.

یک نکته‌ی مهم: حتی اگر صفحه‌ی سیاه را بالای آیفون خود ببینید، هنوز می‌توانید با آن تماس‌های ضروری برقرار کنید.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی