Search
Asset 2

پنتاگون استقرار نیروهای گارد ملی برای مقابله با اعتراض کاروان کامیون‌داران واشنگتن را تأیید کرد

نیروی گارد ملی وزارت دفاع اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع، با درخواست اداره پلیس متروپولیتن دی‌سی و پلیس کاپیتول ایالات متحده، مبنی
(Mario Tama/Getty Images)

به گفته مقامات، صدها نیروی گارد ملی برای مقابله با اعتراض کامیون‌داران که قرار است این هفته آغاز شود، در واشنگتن دی سی مستقر شده‌اند.

وزارت دفاع اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع، با درخواست اداره پلیس متروپولیتن دی‌سی و پلیس کاپیتول ایالات متحده، مبنی بر استقرار نیروهای گارد موافقت کرده است.

سرلشکر شری ال. مک‌کندلس، فرمانده گارد ملی دی‌سی، در بیانیه‌ای در نشریه هیل اعلام کرد: «مردمی که در این منطقه کار و زندگی می‌کنند یا از آن بازدید می‌کنند، بخشی از جامعه ما هستند و امنیت آنان مهم‌ترین مأموریت ما است».

«همکاران ما در اداره پلیس متروپولیتن و پلیس کاپیتول ایالات متحده از ما کمک خواسته‌اند تا اطمینان حاصل کنیم مردم می‌توانند در امنیت و به‌طور مسالمت‌آمیز تظاهرات کنند و ما آماده کمک هستیم.»

هیل به نقل از وزارت دفاع گزارش داد بر اساس این تأییدیه، حدود ۴۰۰ نیروی گارد ملی دی‌سی می‌توانند «در ایستگاه‌های ترافیکی تعیین‌شده پشتیبانی کنند، دستور صادر کنند و کنترل را در دست بگیرند و الزامات ثبات را پوشش دهند.»

نیروهای گارد مستقر در منطقه مسلح نخواهند بود و در اجرای قانون یا انجام امور تجسسی داخلی دخالت نمی‌کنند. طبق گزارش هیل، استفاده از هواپیما نیز تأیید نشده است.

به گزارش وب‌سایت خبری برایت‌بار، آستین با درخواست پلیس کاپیتول ایالات‌متحده مبنی بر اعزام حداکثر ۳۰۰ سرباز گارد ملی به خارج از منطقه واشنگتن نیز موافقت کرده است تا در ایستگاه‌های ترافیکی خاص و نقاط ورودی به منطقه کمک کنند. بر اساس گزارش برایت‌بار، این اقدام بعد از ساعت ۷ صبح روز شنبه ۲۶ فوریه آغاز خواهد شد. علاوه بر آن ۵۰ وسیله نقلیه بزرگ تاکتیکی نیز به‌طور ۲۴ ساعته در ایستگاه‌های ترافیکی تعیین‌شده در منطقه مستقر خواهند شد.

اپک‌تایمز با سخنگوی پنتاگون تماس گرفت تا در این مورد اظهارنظر کند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع، روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای به خبرگزاری‌ها اعلام کرد این وزارتخانه «در حال بررسی درخواست کمک پلیس کاپیتول ایالات‌متحده و آژانس امنیت داخلی و مدیریت اضطرار دی‌سی است.»

کربی افزود: «این نهاد‌ها از گارد ملی درخواست کرده‌اند در نقاط کنترل ترافیک در داخل و اطراف این منطقه پشتیبانی‌هایی فراهم آورند تا به پلیس کاپیتول ایالات‌متحده و فرمانداری دی‌سی کمک کنند با چالش‌های ناشی از اختلالات احتمالی در شریان‌های ترافیکی مقابله کنند.» کربی افزود: «هنوز هیچ تصمیمی برای تأیید این درخواست‌ها گرفته نشده است.»

پلیس کاپیتول ایالت متحده اخیراً اعلام کرد در حال برنامه‌ریزی برای امنیت بیشتر پایتحت کشور، قبل از سخنرانی رئیس‌جمهور جو بایدن در تاریخ ۱ مارس است که به نظر می‌رسد با زمان اعتراض کاروان کامیون‌داران تلاقی پیدا کرده است.

چندین کاروان در حال برنامه‌ریزی برای عزیمت به منطقه واشنگتن در اعتراض به دستورالعمل‌های واکسیناسیون کووید۱۹ و دیگر مسائل و سیاست‌های دولت رئیس‌جمهور جو بایدن هستند.

تظاهرات مشابهی در هفته‌های اخیر در کانادا برگزار شده است که نخست‌وزیر جاستین ترودو را وادار کرد برای اولین بار در تاریخ کانادا، به قانون شرایط اضطراری استناد کند و به‌کمک آن حساب‌های بانکی معترضین را مسدود کند.

مطالب دیگر:

مایک پمپئو هفته آینده با رئیس‌جمهور تایوان دیدار خواهد کرد

پس از آنکه پوتین استقلال دو منطقه در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت،‌ کاخ سفید آن مناطق را تحریم کرد

ویدئو: سرکوب معترضان در اتاوا با اعلام وضعیت اضطراری ترودو

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی