Asset 2

هشدار به ساکنان کانادا: خطر ابتلا به آنفولانزا را جدی بگیرید

(Joe Raedle/Getty Images)
(Joe Raedle/Getty Images)
(Joe Raedle/Getty Images)

 

آژانس بهداشت عمومی کانادا از افزایش روز افزون شیوع آنفولانزای نوع A طی سه هفته‌‌‌‏ی اخیر خبر داده و در خصوص دید و بازدید‌‌‌‏هایی که با نزدیک شدن تعطیلات و به مناسبت کریسمس انجام می‌‌‌‏شود، هشدار داد.

خبرنامه‌‌‌‏ی هفتگی «PHAC» گزارش کرده است که در طی دو روز آخر هفته، ۳۷ نفر در شش استان کانادا به این بیماری مبتلا شده‌‌‌‏ و از این تعداد، ۳۲ نفر در مراکز تحت مراقبت قرار گرفتند.

شیوع این بیماری بیشتر در استان‌‌‌‏های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، انتاریو و کبک صورت گرفته، اما در دو استان ساسکاچوان و نوا‌‌‌‏اسکوشیا نیز در حال گسترش است.

تعداد موارد تأیید شده افراد مبتلا به آنفلوانزا تا هفته‌‌‌‏ی قبل ۱۰۱۱ نفر و هفته‌‌‌‏ی پیش از آن ۶۳۰ نفر اعلام شده است.

۹۵ درصد از موارد آنفلوآنزای تأیید شده در کانادا از نوع A (H3N2)  بوده که رایج‌‌‌‏ترین نوع آنفولانزا در ایالات متحده نیز محسوب می‌‌‌‏شود.

هفته‌‌‌‏ی گذشته بیمارستان‌‌‌‏ها در آمریکا نیز در خصوص شیوع بیماری و افزایش روز افزون آن هشدار دادند.

تاکنون ۳۱۲ نفر در بیمارستان‌‌‌‏های کانادا بستری شده‌‌‌‏اند؛ از این تعداد ۳۰۱ نفر به آنفلوانزای نوع A مبتلا شده و ۲۳ بیمار جان خود را از دست داده‌‌‌‏اند.

به گفته‌‌‌‏ی آژانس بهداشت عمومی کانادا، این هفته تعداد مراجعه به بیمارستان‌‌‌‏ها زیاد بوده است و بیشتر بیماران در رده‌‌‌‏ی سنی ۲۰ تا ۶۴ سال قرار دارند. به‌‌‌‏طور میانگین، از هر ۱۰۰۰ نفری که به پزشک مراجعه کرده اند، ۲۵ نفر به آنفولانزا مبتلا شده‌‌‌‏اند.

به گفته‌‌‌‏ی پزشکان، امسال واکسن آنفولانزا همانند سال‌‌‌‏های گذشته قادر به مصون کردن افراد نبوده است. هفته‌‌‌‏ی گذشته نیز مقامات در جنوب کانادا در خصوص مؤثر نبودن واکسن آنفولانزا در مهار این بیماری هشدار دادند.

در حالی که ماهیت ویروس آنفولانزای امسال با سال قبل متفاوت است و توسط واکسن‌‌‌‏ قابل کنترل نیست، هنوز این واکسن برای حفاظت در برابر سایر گونه‌‌‌‏های این بیماری توصیه می‌‌‌‏شود.

همچنین دور ماندن از افراد مشکوک به ابتلا به آنفولانزا و روبوسی نکردن در مهمانی‌‌‌‏های سال نو می‌‌‌‏تواند به شیوع کمتر بیماری کمک کند.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی