Search
Asset 2

پلیس فرانسه حمله تروریستی را در «آخرین مراحل» خنثی کرد

 (GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP/Getty Images)
(GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP/Getty Images)

وزیر کشور فرانسه از خنثی سازی یک حمله تروریستی در حومه پاریس خبر داد. به گفته «برنار کازنوو»، روز پنج‌شنبه نیروهای امنیتی این کشور، طی عملیاتی مردی مظنون به انجام حمله تروریستی را در «آخرین مراحل» پیش از اجرای آن دستگیر کردند.

وی گفت در حال حاضر هیچ ارتباطی بین این طرح و حملات ماه نوامبر پاریس و چند روز گذشته بلژیک وجود ندارد.

کازنوو اضافه کرد، گروه خنثی کننده بمب در محل حاضر بودند. این عملیات در آرژانتوی، واقع در حومه شمالی پاریس انجام شد. وی افزود که فرد بازداشت شده قصد حمله‌ای در سطح بالا داشته است، ولی به جزئیات اشاره نکرد.

آسوشیتدپرس به نقل از شاهدان گفت که در هنگام عملیات منطقه فوراً مسدود شده و ساکنان تا ساعت‌ها قادر به بازگشت به خانه نبودند.

فرانسه از زمان حملات ۲۲ آبان سال گذشته پاریس که طی آن ۱۳۰ کشته و صدها نفر زخمی برجای گذاشت، در حالت آماده باش به سر می‌برد. به گفته کازنوو از آغاز سال میلادی تا کنون ۷۵ نفر دستگیر و ۲۸ مظنون زندانی شده‌اند.

یکی از ساکنان ۲۳ ساله منطقه گفت که افراد پلیس نقابدار و مسلح را دیده است که آپارتمانی را محاصره کردند و فرد مشکوکی را که سرخود را پوشانده زیر نظر دارند.

این فرد که به دلیل وضعیت متشنج منطقه نخواست نامش فاش شود گفت که پلیس از ما خواست که از آن مسیر دور شویم، خطرناک است. ما شوکه شده بودیم و می‌پرسیدیم که چه اتفاقی افتاده است.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی