Search
Asset 2

پیرزی‌های نیروی مشترک نظامی علیه بوکوحرام در نیجریه

epochtimes

نیروهای مشترک چاد و نیجریه در یک عملیات زمینی و هوایی در شمال و شمال شرقی نیجریه، امروز موفق شدند کنترل دو شهر مالامفتوری و دمسک را که تحت تصرف شبه نظامیان بوکوحرام بود در دست بگیرند.

این حمله در پی مصوبه‌ی روز جمعه‌ی اتحادیه‌ی آفریقا برای تشکیل نیروی نظامی ۱۰ هزار نفری، جهت مبارزه مشترک علیه بوکوحرام صورت گرفت. بر اساس این مصوبه نیروی مشترک نظامی مأمور جلوگیری از گسترش فعالیت‌های بوکوحرام و دیگر گروه‌های تروریستی و ریشه کن کردن آنها در منطقه شد.

بر اساس گزارش منابع نظامی، در حمله به مواضع شبه نظامیان بوکوحرام، ۳۰۰ تن از آنها نیز کشته شدند.

یکی از فرماندهان نیروهای نیجریه گفت: «همانطور که ادعا کرده‌ایم تمام مناطق جدا شده را پس می‌گیریم. ماداگالی تنها شهری است که همچنان تحت کنترل بوکوحرام است که بزودی آن را هم پس می گیریم.»

بوکوحرامروز شنبه ۱۶ اسفند با گروه تروریستی داعش بیعت کرد. این گروه فعالیت‌های تروریستی خود را از شش سال پیش در نیجریه شروع کرد و در این مدت باعث مرگ و بی‌خانمان کردن هزاران تن از مردم این کشور شده است.

طرح اولیه‌ی تشکیل نیروی مشترک نظامی علیه بوکوحرام در اوایل سال میلادی تصویب شد.

به گفته‌ی مقامات آفریقایی  مرکز این نیروی مشترک کشور چاد خواهد بود و علاوه بر چاد و نیجریه کشورهای دیگر چون  کامرون، نیجر و بنین متحد شدند که برای مبارزه با بوکوحرام نیروی نظامی ارائه دهند.

اپک‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی