Search
Asset 2

پیگیری برای پیدا کردن رد پای فرد اسیدپاش در اصفهان

epochtimes

در پی انتشار اخباری در خصوص اسیدپاشی به صورت زنان و دختران در شهر اصفهان، برخی از مسئولین و مقامات از نیروی انتظامی و قوه‌‌‏ی قضائیه خواستار برخورد جدی با خاطیان شدند.

بر اساس گزارش‌‌‏های منتشر شده پلیس اصفهان وقوع ۴ مورد اسیدپاشی را تائید کرده است، ولی بر اساس گزارش‌‌‏های غیر رسمی تعداد قربانیان بیش از این تعداد بوده‌‌‏است.

گزارش‌‌‏ها حاکی از حاکم شدن فضای ترس و وحشت در بین مردم اصفهان بخصوص زنان و دختران می‌‌‏باشد و بسیاری از ترس از خانه بیرون نمی‌‌‏آیند و برای حفظ امنیت شیشه‌‌‏ اتومبیل‌‌‏های خود را بالا نگه‌‌‏داشته‌‌‏اند.

هنوز مشخص نیست که این اقدام با چه انگیزه‌‌‏ای انجام شده است. به گفته‌‌‏ی برخی این اقدام برای مبارزه با بدحجابی صورت گرفته است، ولی مسئولان انگیزه‌‌‏ی شخصی را دلیل این اقدام ذکر کرده‌‌‏اند.

خانواده‌‌‏های قربانیان این حادثه نیز از وضعیت رسیدگی به مصدومان گلایهدارند.

پدر یکی از قربانیان این حادثه با گلایه از وضع رسیدگی به دخترش گفت: «ابتدا قرار بود در اصفهان چشم‌های دخترم بخیه بشود که بعد از مخالفت من، ما را به بیمارستان لبافی‌نژاد ارجاع دادند که در آنجا اعلام کردند اصلا نیاز به بخیه کردن نبوده و اگر این کار انجام می‌شد دخترم بینایی خود را از دست می‌داد. در حال حاضر هم بیمارستان چشم پزشکی، بیماران سوختگی را بستری نمی‌کند و بیمارستان سوختگی هم که دخترم را بستری کرده است اعلام می‌کند در قبال چشم‌ها مسئولیتی نداریم و این کار را بلد نیستیم. با توجه به اینکه چشم‌ها باید هر پنج ساعت یک بار با آب شست‌وشو شود و در آن قطره ریخته شود این کار برعهده خودمان افتاده است و این شست‌وشو را انجام می‌دهیم.»

روز شنبه جانشین فرمانده‌‌‏ی پلیس گفته بود که افرادی که مورد هدف قرار گرفتند از قشر خاصی نبودند و این موضوع در دست بررسی است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز با اشاره به این‌‌‏که امنیت شهر اصفهان در گرو مجازات متخلفین اسیدپاشی است، تاکید کرد که قوه‌‌‏ی قضائیه و نیروی انتظامی باید هرچه سریع تر و با صراحت تمام با متخلفان اسیدپاشی برخورد کنند و آن‌‌‏ها را به سزای عملشان برسانند. رئیس پلیس اصفهان نیز از کشف سرنخ‌‌‏هایی از این پرونده خبر داد و تایید کرد که این حملات توسط یک شخص انجام شده است.

اپک‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی