Search
Asset 2

چطور در فیسبوک شرکت‌هایی را که مشخصات ما را ردیابی می‌کنند مسدود کنیم؟

لایک فیس بوک امنیت
(Petr Svab/Epoch Times)
لایک فیس بوک امنیت
(Petr Svab/Epoch Times)

تقریباً هرآنچه که در فیسبوک انجام می‌دهید، توسط افرادی ردیابی می‌شود؛ ولی طبق توضیحی که به خوبی توسط «بیزینس اینسایدر» داده شده است، راه‌‏هایی وجود دارد که میزان ردیابی مشخصات (پروفایل) شما را توسط شرکت‌های مختلف محدود می‌کند.

انجام آن بسیار ساده است. در ابتدا باید علامت قفل را که در گوشه‌ی سمت راست صفحه‌ی فیسبوک شما است کلیک کنید. در داخل آن منو، گزینه‌ای را با عنوان «See more settings» خواهید دید. آن را کلیک کنید.

در سمت چپ صفحه بر روی گزینه‌ی منوی «اپلیکیشن‌‌‏ها» کلیک کنید که به شما لیست کاملی از اپلیکیشن‌‌‏هایی را که شما را در فیسبوک ردیابی می‌کنند، می‌دهد.

از اینجا می‌توانید بر روی آیکون قلم در کنار هر اپ کلیک کنید؛ که به شما اطلاعاتی را که هر اپلیکیشن جمع‌آوری می‌کند نشان می‌دهد. برخی از آنها نسبتاً بی‌ضرر هستند. به عنوان مثل «Yelp» تنها مشخصات عمومی و لیست دوستان شما را می‌خواهد.

با این‌وجود برخی از برنامه‌ها تقریباً هر چیزی را در پروفایل شما از وضعیت رابطه گرفته تا تاریخچه‌ی کار و تمام عکس‌ها و ویدئوها ردیابی می‌کنند.

از اینجا شما انتخاب این را دارید که هر کدام از این نرم‌افزارها را که بخواهید با کلیک آیکون X درکنار اسم آن از تجربه‌ی فیسبوک خود حذف کنید.

به خصوص این کار را برای نرم‌افزارهایی پیشنهاد می‌کنیم که ممکن است سال‌ها پیش ثبت‌نام کرده‌ باشید ولی دیگر از آنها استفاده نمی‌کنید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «چطور در فیسبوک شرکت‌هایی را که مشخصات ما را ردیابی می‌کنند مسدود کنیم؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی