Asset 2

کارتر: کره‌‏ی شمالی هیچ شانسی برای پیروزی در برابر آمریکا ندارد!

کره شمالی
EON-JE/AFP/Getty Images)
کره شمالی
EON-JE/AFP/Getty Images)

 

«اشتون کارتر»، وزیر دفاع آمریکا، روز سه‌‏شنبه هشدار داد که اگر کره‌‏ی شمالی به کره‌‏ی جنوبی حمله کند، ایالات متحده واکنش نشان خواهد داد و کره‌‏ی شمالی هیچ شانس برای پیروزی نخواهد داشت.

به گزارش سی‌‏ان‌‏ان، خانم کارتر گفت: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که کره‌‏ی شمالی این را همیشه درک کند که درصورت بروز هر اقدام تحریک آمیزی با آنها برخورد خواهد شد و آنها هیچ شانسی برای غلبه بر ما و متحدان ما در کره‌‏ی جنوبی نخواهند داشت.»

او افزود: «این احتمالا تنها مکانی در جهان است که در صورت شروع جنگ، ضربه‌‏ای محکم و ناگهانی از انگشتان ما فوران می‌‏کند.»

این قوی‌‏ترین اظهاراتی است که ایالات متحده در بحبوحه‌‏ی تنش‌‏های اخیر بین سئول و پیونگ یانگ بیان کرده است.

با مشاهده‌‏ی ناگهانی نشانه‌‏هایی از کره‌‏ی شمالی مبنی بر آماده شدن برای آغاز جنگ با کره‌‏ی جنوبی، مقامات ارشد نظامی ایالات متحده، هفته گذشته برنامه‌‏ای نظامی برای دفاع از کره جنوبی را بررسی کردند.

طی هفته‌‏های اخیر کره‌‏ی شمالی با استقرار نیروهای نظامی خود در مناطق مرزی و انجام مانورهای رزمی فراوان، شاعبه‌‏ی حمله‌‏ی نظامی به همسایه‌‏ی جنوبی خود را برانگیخت؛ اما پس‌‏از آن دو کشور دوشنبه‌‏ی گذشته باهم به یک مصالحه رسیدند.

مصالحه‌‏ای که بر اساس شواهد به نظر نمی‌‏رسد چندان پایدار باشد.

با تداوم فعالیت‌‏های نظامی کره‌‏ی شمالی در مرزهای جنوبی و نیز افزودن تجهیزات خود، ایالات متحده به طور فزاینده‌‏ای درباره‌‏ی مقاصد کره‌‏ی شمالی ابراز نگرانی کرده است.

اپک‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی