Search
Asset 2

یک اسکلت غول دو و نیم متری در اکوادور کشف شد

یک اسکلت غول دو و نیم متری در اکوادور کشف شد
یک اسکلت غول دو و نیم متری در اکوادور کشف شد
یک فایل تصویری از اسکلت (Winterling/iStock)
یک فایل تصویری از اسکلت (Winterling/iStock)

اسکلت غول‌پیکری که در منطقه آمازون بین پرو و اکوادور کشف شده بود، توسط گروه تحقیقاتی به سرپرستی راسل دِمِنت در آلمان تحت آزمایش قرار می‌گیرد. آیا این بازمانده‌ها ثابت می‌کنند که نژاد مردم قد بلند صدها سال پیش در جنگل‌های آمازون می‌‏زیسته است؟

از سال ۲۰۱۳، این گروه تحقیقاتی گزارش داده که شش اسکلت‌ انسانی مربوط به اوایل قرن ۱۴ و اواسط قرن ۱۵ میلادی با قامتی بین ۲ متر و ۱۳ سانتی‌متر تا ۲.۵ متر یافته‌اند.

دِمِنت به سایت خبری کواِنا های‌لایف گفت: « ما تازه تحقیقات را شروع کردیم و فقط می‌توانم یک سری اطلاعات کلی راجع به یافته‌هایمان به شما بدهم. نمی‌خواهم بر پایه حدس و گمان ادعاهایی بکنم زیرا کار ما هنوز در‌جریان است. به‌خاطر اندازه‌ اسکلت‌ها، این کشف در هر دو زمینه انسان شناسی و پزشکی پیامدهایی داشته است.»

در سال ۲۰۱۳ دمنت پیامی دریافت کرد مبنی بر اینکه اسکلتی توسط فردی محلی در ۱۱۲ کیلومتری کواِنکا، در استان لوجا از کشور اکوادور، کشف شده است. دمنت به محل مورد نظر سفر کرد و دریافت که مورد کشف شده، قفسه سینه و استخوان جمجمه یک زن بود که سیل آنرا آشکار کرده بود. گمان می‌رفت که استخوان‌ها مربوط به ۶۰۰ سال پیش باشد. بقیه اسکلت جانمایی و پیدا شد و پس از سر هم کردن، گزارش شد که قامت آن ۲۲۳.۵ سانتی متر اندازه گیری شده است.

این کشف باعث شد یک گروه تحقیقاتی شامل چهار نفر محقق از دانشگاه فریه از آلمان همراه با دستیاری افراد محلی تشکیل شود.

با توجه به اینکه این موضوع حیطه بحث برانگیزی برای تحقیق است، دمنت گفت: « حتی با وجود اینکه سالهاست که با فریر همکاری می‌کنم، نگران بودم که مبادا اجازه ندهند کسی به این غول‌ها نگاه کند. می‌دانم برای کسی که از بیرون به این قضیه نگاه می‌کند، مخصوصا اگر دانشمند باشد، به نظر کمی غیر متعارف می‌رسد.»

وی افزود: به‌‏خاطر طبیعت حساس این موضوع، باید در تحقیقات‌مان خیلی کوشا باشیم زیرا ممکن است با شک و شبهه‌های زیادی مواجه شویم.

سه اسکلت کامل و دو اسکلت نصف و نیمه، هیچ‌گونه تغییر شکل و به‌هم‌ریختگی نداشتند و کاملا سالم بودند.

دمنت به سایت خبری گوانتا های لایف گفت: « اسکلت‌ها هیچ علامتی از بیماری، از ‌جمله مشکلات هورمونهای رشد که در غول‌ها شایع هست را نداشتند. در تمامی اسکلت‌ها، مفاصل سالم به نظر می‌رسیدند و قفسه سینه بزرگ بود. یکی از اسکلت‌هایی که دیدیم خانمی بود که هنگام مرگ حدود شصت ساله بود، بسیار پیرتر از اکثر غول‌ها.

تدفین ماهرانه انجام شده بود. اجساد در برگ پیچیده شده بودند و در زیر لایه ضخیمی از گل و لای دفن شده بودند. این اسکلت‌های آب‌بندی شده و محافظت شده در مقابل نفوذ آب، بقایا را در شرایط قابل قبولی نگه داشته‌اند.

از زمان اعلام این کشفیات، گزارش‌‌های متعددی ابعاد این یافته‌‌ها را بزرگ نمایی کردند، آنها ۷ فوت را ۷ متر گزارش کردند( یعنی ۲۳ فوت). استخوانها به اشتباه با تصاویر مسخره و گمراه‌ کننده همراه و متصل شدند، مانند بازسازی یک غول اکوادور، که یک اسکلت تقلبی در پارکی در سوییس بود.

دمنت در گذشته برای دو دهه روی جامعه بومی‌های آمازون مطالعه کرده بود و افسانه‌هایی راجع به مردمانی خیلی قد بلند با پوست‌های رنگ پریده که در نواحی نزدیک زندگی ‌می‌کنند، شنیده بود. مسن تر‌های جامعه آنها را برای دمت اینگونه توصیف کردند: نژادی از افراد قد بلند و صلح‌جوی آمازون که توسط اقوام شوآر و آکور مورد استقبال قرار گرفتد. به هر حال محلی ها همچنین بر این باورند که این افراد به جهان ارواح تعلق دارند و افسانه‌ای بیش نیستند.

اپک‌تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «یک اسکلت غول دو و نیم متری در اکوادور کشف شد»

 1. سلام –
  من نمونه ی این اسکلت ها رو به نقل از سایت ۳neshaneh.com در تلگرام قرار دادم .
  شنبه صبح تو مدرسه بین همکارام مورد چالش واقع شد .
  متعاقب اون ، مسئول کامپیوتر مدرسه مون مطلبی مبنی بر ساختگی بودن تصاویر از سایت ” ۱ کلاغ ” دانلود کرد و به زعم خودش ، موضوع اسکلت های غول پیکر رو از اساس رد کرد .
  سایت مربوطه نوشته بود اون تصاویر مربوط به یک مسابقه ی فوتوشاپ بوده است . و البته لینک منبع خبر هم .قید شده بود .
  لطفا ، در موارد مشکوک توضیح بیشتری بدین ، ممنون میشم.
  با این حال مطلب بالا رو هم در تلگرام قرار میدم و منتظر بازخوردها می مونم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی