Search
Asset 2

۲۸۰ هزار نفر برای خرید خدمت سربازی ثبت‌نام کردند

epochtimes

سازمان وظیفه عمومی ایران (ناجا)، اعلام کرد تعداد متقاضیان دریافت معافیت خدمت سربازی از طریق پرداخت جریمه ریالی، تاکنون به ۲۸۰ هزار نفر رسیده است.

به گفته‌‏ی «ابراهیم کریمی»، جانشین رئیس سازمان وظیفه‌‏ی عمومی ناجا، آمار کنونی، شامل تمام متقاضیان و واجدین شرایط نمی‌‏شود و تعداد قطعی این افراد پس‌‏از جمع بندی‌های نهایی اعلام خواهد شد.

سردار کریمی گفت: «رسیدگی به این درخواست‌ها پس از تعطیلات نوروزی صورت خواهد گرفت و این‌‏طور نیست که هر کسی که در اجرای این طرح ثبت نام کند امکان معافیت از سربازی با پرداخت جریمه برایش فراهم شود.»

در این بررسی درصورتی که صحت و درستی مدارک ارسال شده تأیید شود، افرادی که دارای شرایط مندرج در قانون و آیین‌نامه باشند، با پرداخت مبلغ جریمه از سربازی معاف خواهند شد.

اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۳، مجلس ایران لایحه‌‌‏ی خرید خدمت سربازی گروهی از مشمولان را تصویب و مبلغ آن را از ۱۰ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

این طرح شامل افرادی می‌‌‏شود که بیش‌‌‏از هشت سال غیبت داشته‌‌‏اند و مشمولان آن می‌‌‏توانند با پرداخت وجه، کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت کنند.

طبق این مصوبه، مبلغ خرید برای مشمولان با مدرک تحصیلی زیردیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان، فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان، دکترا ۳۵ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۴۰ میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

همچین برای افراد متأهل پنج درصد تخفیف درنظر گرفته شده و به ازای داشتن هر فرزند نیز پنج درصد دیگر از کل مبلغ کسر خواهد شد.

هدف از تصویب این لایحه، تأمین بودجه برای تقویت بنیه‌‌‏ی دفاعی نیروهای مسلح اعلام شده و گمان می‌‌‏رود دولت بتواند تا سال آینده از این طریق درحدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کند.

طبق آمار اعلام شده از ستاد کل نیروهای مسلح ایران، هم اکنون در حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کشور از سربازی غیبت کرده‌اند.

طبق گزارش‌‏ها، استان تهران دارای بیشترین تعداد متقاضی و استان خراسان جنوبی دارای کمترین متقاضی خرید خدمت سربازی است.

اپک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی