Search
Asset 2

چگونه مدیتیشنی ساده برای زن مسن هنگام مواجهه با مشکلات، آرامش درونی به ارمغان آورده است

چگونه مدیتیشنی ساده برای زن مسن هنگام مواجهه با مشکلات، آرامش درونی به ارمغان آورده است

چگونه مدیتیشنی ساده برای زن مسن هنگام مواجهه با مشکلات، آرامش درونی به ارمغان آورده است

 

در زمان‌‏هایی از زندگی مشتاق هستیم تا از«معنای واقعی زندگی» و هدف از وجود و هستی خود آگاه شویم. بعضی از ما ممکن است خوش‌شانس باشیم و پاسخ‌های درست را بدست ‌آوریم؛ در حالی که برخی دیگر ممکن است احساس سردرگمی و نابسامانی داشته باشند.

خانم «باوانی ادات» از ایالت کرالا در جنوب هند با شرح داستان زندگی‌‏اش می‌‏گوید که چگونه تمرین «فالون دافا»، یک تمرین تزکیه باستانی ذهن و بدن بر »پایه اصول حقیقت – نیک‌خواهی – بردباری، زندگی‌ وی را به سوی بهتر شدن تغییر کرده است.

باوانی» در سال ۲۰۰۰ هنگامی که در ابوظبی بود، تمرین فالون دافا را از پسرش ناوین یاد گرفت. ناوین یک روز زمانی که درحال گشت و گذار در اینترنت بود به طور اتفاقی وارد وب‌ سایت فالون دافا شد. دریافت که تمرین خوبی است و شروع به خواندن کتاب‌ها و یاد گرفتن تمرینات کرد. هنگامی که ناوین به مادرش درباره تمرین، تقویت بدن و پالایش ذهن‌ توضیح داد، او پر‌مشغله بود و اعتنایی نکرد.

«باوانی» در سال ۲۰۱۰ به هند بازگشت و با مشکلات خانوادگی و مالی زیادی روبرو شد. از شوهرش جدا شد و احساس ناراحتی و ناامیدی داشت.

باوانی گفت: «قبل از شروع این تمرین، شخصی احساساتی بودم و خیلی زود ناراحت می‌شدم. ما ۲۱ سال در ابوظبی زندگی کردیم و خانواده خیلی با ثباتی بودیم اما بدلیل برخی سوءتفاهمات من و شوهرم از هم جدا شده و به هند بازگشتیم.‌ از این‌که کوچکترین پسرم را که در آن زمان فقط ۱۰ سال داشت را ترک ‌کردم، خیلی نگران بودم. هر روز گریه می‌کردم و به پسرم فکر می‌کردم.»

 

چگونه مدیتیشنی ساده برای زن مسن هنگام مواجهه با مشکلات، آرامش درونی به ارمغان آورده است

 

باوانی در سال ۲۰۱۲ برای غلبه بر بحران‌های عاطفی دردناکش تصمیم گرفت تا به طور جدی تمرین فالون دافا را شروع کند. او با شگفتی، مزایای مختلف جسمی و ذهنی را تاکنون تجربه کرده است.

او گفت: «همان‌طور که در زندگی روزمره بردبارتر شدم، متوجه شدم غمگین بودن تغییری در وضعیت ایجاد نمی‌کند، زیرا هر کسی سرنوشت خودش را داشت. حتی اگر کل زندگی نگران باشم، بی‌فایده‌ است. بهترین کار بخشیدن و پیدا کردن آرامش درونی‌ام بود. با درک این حقیقت شروع‌ به پیروی از سه اصل طلایی فالون دافا: حقیقت، نیک‌خواهی‌، بردباری در زندگی کردم. اگرچه اکنون سخت به نظر می‌رسد اما مطمئن هستم تا زمانی که در مسیر درستی قرار داریم، در نهایت همه چیز به سمت بهتر شدن پیش می‌رود.»

باوانی اکنون نسبت به گذشته قادر به اداره کردن شرایط دشوار با ذهنی آرام و اعتماد به نفس و شجاعت بیشتری است. او سال‌ها از مشکل فشار خون رنج می‌برد، تحت سه عمل جراحی قرار گرفته بود و‌ دارو‌‏های زیادی مصرف می‌کرد، اما از زمانی که تمرین فالون دافا را شروع کرده از بیماری‌ها بهبود یافته و از سلامت خوبی برخوردار است.

وی اکنون با وجود این‌که ۵۹ سال دارد و با وجود کار کردن در کل روز احساس خستگی نمی‌کند و حتی با کمی خوابیدن پر‌انرژی است.

او درباره این تمرین گفت: «فالون دافا یک تمرین تزکیه فوق‌العاده است که شما را قادر به دست یافتن به بدنی سالم و ذهنی آرام می‌کند »
تعالیم عمیق «جوآن فالون» کتاب اصلی این روش به او حقیقت دنیای هستی، معنای واقعی زندگی، چگونگی زندگی با دیگران در هماهنگی،‌ رابطه علت و معلول اتفاقات مختلف روزمره زندگی و غیره را نشان داده است. او بیان کرد با تمرین مداوم، ذهنیت، افکار، شخصیت و اعمال شخص نیک و درست می‌شود.

باوانی اکنون در حال کار کردن روی ترجمه کتاب «جوآن فالون» به زبان مالایالام، زبان رسمی ایالت کرالا است.

او در این خصوص گفت: «این تمرین شادی واقعی را برای من به ارمغان آورد. در تلاشم تا این تمرین فوق‌العاده را به جامعه معرفی کنم. آرزو می‌کنم همه مردم بتوانند به شگفت‌انگیز و صلح آمیز بودن‌ این روش مدیتیشن باستانی پی ببرند و سعی کنند درست‌کار‌تر، مهربان‌تر و بردبارتر شوند.»

فالون دافا که فالون گونگ نیز نامیده می‌شود، یک روش تزکیه مدیتیشن است که بر پایه اصول کیهانی حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری است. آقای لی هنگجی این روش را در سال ۱۹۹۲ در چین به عموم معرفی کرد. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در ۱۱۴ کشور آن را تمرین می‌کنند. اما از سال ۱۹۹۹ این روش مدیتیشن صلح‌آمیز در چین مورد آزار و شکنجه وحشیانه قرار گرفته است.

برای اطلاعات بیشتر، لطفا به سایت‌‌های ‌«www.FalunDafa.org»‌ و «www.FalunInfo.org»‌‌ مراجعه کنید.

مطالب دیگر:

جاسوسی دولت چین از مسلمانان چینی خارج از کشور

منسیوس : کامیابی با تحمل محنتها و ایجاد سختی با زندگی راحت

ممنوعیت رمان مزرعه حیوانات در چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی