logo_eet

ایرانی- کانادایی های برجسته تورنتو اجرای شن یون را ستایش کردند

فریبا و مایکل پوروکیل، مالک کمپانی Weaver's Art  بزرگترین تولید کننده فرش‌‌‏های دستباف در تورنتو، در اجرای ۲۲ آوریل شن یون که در سونی سنتر برگزار شد شرکت داشتند (DongyuTeng/Epoch Times)
فریبا و مایکل پوروکیل، مالک کمپانی Weaver's Art بزرگترین تولید کننده فرش‌‌‏های دستباف در تورنتو، در اجرای ۲۲ آوریل شن یون که در سونی سنتر برگزار شد شرکت داشتند (DongyuTeng/Epoch Times)
فریبا و مایکل پوروکیل، مالک کمپانی Weaver’s Art بزرگترین تولید کننده فرش‌‌‏های دستباف در تورنتو، در اجرای ۲۲ آوریل شن یون که در سونی سنتر برگزار شد شرکت داشتند (DongyuTeng/Epoch Times)

هنرهای نمایشی شن‌‌‏یون که متشکل از رقص کلاسیک چینی و موسیقی است در تورنتو برگزار شد. این اجرا دهمین تور کانادا شرقی است و در ۲۱ آوریل اجرا شده است.

«مایکل پوروکیل»، مالک کمپانی Weaver’s Art بزرگترین تولید کننده فرش‌‌‏های دستباف در تورنتو، در اجرای ۲۲ آوریل  سونی سنتر حضور یافت. او گفت که دیدن آن تجربه‌‌‏ای بسیار هیجان‌‌‏انگیز و در عین حال آرامش‌‌‏بخش بوده است. وی اشاره کرد که کل اجرا یکدست و بسیار دیدنی و جذاب بوده است: «مناظر، صحنه نمایش، رنگ‌‌‏ها، موسیقی و به طور کلی همه چیز بسیار آرامش‌‌‏بخش و زیبا بود. ما سال آینده نیز خواهیم آمد.»

حرکات رقص کلاسیک چینی که دربرگیرنده فرهنگ ۵ هزار ساله چین است، اثری عمیق  بر روی ایشان گذاشته است.

به گفته وی حرکات رقصندگان خیلی نرم بوده است. همانند این‌‌‏که این افراد در حال پرواز بر روی صحنه باشند. وی مخصوصاً به تفاوت‌‌‏های آشکار بین حرکات زن و مرد نیز اشاره کرد.

همچنین گفت زنان گویی، روی آب راه می‌‌‏رفتند و در صحنه شناور بودند، چون حرکاتشان خیلی روان به نظر می‌‌‏رسید.

با استناد به وب سایت شن‌‌‏یون، رقص کلاسیک چینی به دلیل اینکه حرکات رقص، معنای درونی افکار و احساسات باطنی رقصنده را هدف قرار می‌‌‏دهد، قدرت بیانی غنی دارد. بنابراین، اجراکنندگان قادر به انعکاس باورهای ژرفی چون طبیعت انسانی، استاندارد بالای رفتاری، مفاهیم اخلاقی – روحی و .. هستند.

شن‎یون مستقر در نیویوک مأموریت احیای فرهنگ و هنر کلاسیک چینی را داراست. آقای پوروکیل بیان داشت که اجرای سرگرم‌‌‏کننده شن یون یک راه بسیار عالی برای نشان دادن فرهنگ چین به مخاطبان بسیاری است.

وی در این باره گفت که با نمایش شن یون بیشتر مردم در غرب متوجه زیبایی و غنی بودن فرهنگ چین خواهند شد و آن را خیلی بیشتر درک خواهند کرد. او همچنین اشاره کرد که این اجرا، تاریخ کشور و اشکال مختلف هنر را فرا می‌‌‏گیرد و در مجموع یک تجربه فوق‌‌‏العاده بوده است و من و همه دوستانم آن را دوست داشتیم.

 هنرهای نمایشی شن‌‌‏یون مستقر در نیویورک داراری چهار تور است که به طور همزمان در سراسر جهان به نمایش در می‌‌‏آید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از وب سایت شن یون بازدید کنید:Shen Yun Performing Arts

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *