Search
Asset 2

حمایت یکی از رهبران «زندگی سیاه پوستان مهم است» از ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴

پیشتازی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده (Anna Moneymaker/Getty Images)

یکی از رهبران زندگی سیاه پوستان مهم است (BLM) با متهم کردن دموکرات‌ها به سیاست‌های نژادپرستانه که علیه جامعه سیاه‌پوستان عمل می‌کنند، از ترامپ حمایت کرد.

مارک فیشر، یکی از بنیانگذاران «زندگی سیاه‌پوستان مهم است»، در مصاجبه با فاکس نیوز گفت که چرا برخی از رأی‌دهندگان سیاه‌پوست در حال خارج شدن از حزب دموکرات آمریکا هستند.

فیشر روز سه شنبه به لارنس جونز از شبکه فاکس گفت: «این دوگانگی دموکرات ها، ریاکاری است. ما احمق نیستیم، این برادران احمق نیستند.»

او ادامه داد: «این سیاست‌ها در واقع به خانواده سیاه پوستان و فرم خانواده این افراد ضربه می‌زند.»

فیشر در اوایل ماه جاری در مصاحبه‌ای با «نمایش کیم آیورسن» گفت دموکرات‌ها برای رأی سیاه‌پوستان «ارزش قائل نیستند» در حالی که از ترامپ به خاطر حمایت از سیاست‌هایی برای اعتلای این جامعه در آمریکا تمجید کرد.

فیشر گفت: «ما برای مدت طولانی توسط آن حزب (حزب دموکرات) مورد استفاده و سوء استفاده قرار گرفته‌ایم، آنها برای رای ما ارزشی قائل نیستند… سیاست‌های آنها اساساً سیاست‌های نژادپرستانه است. معتقدم که این یک حزب نژادپرست است. دونالد ترامپ دقیقاً برعکس است.»

او ادامه داد: «ترامپ بیش از هر رئیس جمهوری که در طول زندگی‌ام به آن فکر می‌کنم، برای جامعه سیاه‌پوستان انجام داده است.»

نظرسنجی نیویورک تایمز/ کالج سینا در این ماه زنگ خطر را برای دموکرات ها به صدا درآورد، زیرا دریافت که ترامپ به سطح بی سابقه‌ای از حمایت رای دهندگان سیاهپوست در ایالت‌های میدان نبرد رسیده است. رای دهندگان سیاه پوست در نوادا، جورجیا، آریزونا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین اکنون ۲۲ درصد از ترامپ حمایت می‌کنند که این رقم از هشت درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

یک نظرسنجی در ماه مه نشان داد که تنها ۴۱ درصد از سیاه‌پوستان بزرگسال گفتند که می‌خواهند بایدن برای دور دوم نامزد شود و تنها ۵۵ درصد گفتند که احتمالاً از او در انتخابات عمومی حمایت خواهند کرد. این ارقام کاملاً با چند ماه اول ریاست جمهوری او در تضاد است، زمانی که از هر ۱۰ رأی دهنده سیاهپوست ۹ نفر عملکرد او را تأیید کردند.

فیشر اشاره کرد که رای دهندگان سیاه پوستی که هنوز به رنگ آبی رای می دهند، «اطلاعات نادرست» دارند و درباره سیاست‌های ترامپ و نحوه سودمندی آنها برای جامعه سیاه پوستان آموزش نمی‌بینند.

فیشر گفت: «بسیاری از مردم اطلاعات نادرست دارند. آنها واقعاً نمی‌فهمند، زیرا خودشان را درباره دونالد ترامپ به‌عنوان یک شخص و تاریخچه‌اش آموزش نمی‌دهند، اما اگر این کار را انجام دهند، و به… به خودی خود اتفاق خواهد افتاد و ارگانیک خواهد بود، زیرا شخصاً من آن مرد را دوست دارم.»

او ادامه داد: «چگونه می‌توانی از یک مرد واقعی خوشت نیاید؟»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی