Asset 2

جریمه یک شرکت آمریکایی به دلیل معامله با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی 

جریمه شرکت ام۳ به دلیل معامله تجاری با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی
(KOEN VAN WEEL/ANP/AFP via Getty Images)

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرد که شرکت آمریکایی «تری‌ام» را به دلیل معامله تجاری با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی جریمه کرده است. 

به گفته این نهاد آمریکایی، شرکت «تری‌ام» مسئولیت خود را در قبال ۵۴ مورد نقض تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه جمهوری اسلامی که ناشی از فروش صفحات ضد انعکاس پلاک خودرو به یک نهاد تحت کنترل نیروی انتظامی حکومت ایران است، پذیرفته است. 

صفحات ضد انعکاس پلاک خودرو، سیستم‌هایی هستند که بر روی پلاک خودرو نصب می‌شوند تا از انعکاس نور جلوگیری کنند. این صفحات اغلب از مواد ضد بازتاب ساخته شده‌اند که نور را به جای بازتاب‌کردن، جذب می‌کنند. از این رو، ازآنجاکه نور به داخل پلاک جذب می‌شود و بازتاب نمی‌شود، پلاک در شرایط نوری مختلف بهتر قابل خواندن است. 

عموماً از این قابلیت برای تشخیص بهتر پلاک خودرو ها توسط دوربین‌های کنترل ترافیک استفاده می‌شود. 

شرکت «تری‌ام» پذیرفته که یکی از شرکت‌های تابعه‌اش در سوئیس از سپتامبر ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۸ «صفحه پلاک انعکاسی» را به نهاد تحریم شده « بنیاد تعاون نیروی انتظامی» فروخته است. 

این شرکت آمریکایی جریمه ۹ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۴۷۷ دلاری که از سوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اعلام شده را پذیرفته است. 

شرکت «تری‌ام» اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ متوجه شده که تعدادی از کارکنانش این تخلفات را مرتکب شده‌اند و به سرعت موضوع را به دولت اطلاع داد و جزئیات معاملات را فاش، چندین کارمند متخلف را اخراج و با یک واسطه مستقر در آلمان که عامل فروش محصولاتش به ایران بوده، قطع همکاری کرد. 

«تری‌ام» ماه گذشته نیز به پرداخت ۶.۵ میلیون دلار جریمه محکوم شده بود. پس از اینکه کارمندان بازاریابی یک شرکت تابعه تری‌ام مستقر در چین، مقامات مراقبت‌های بهداشتی را به سفرهای توریستی مخفی به ایالات متحده و استرالیا بردند، به نقض قانون اقدامات فساد خارجی متهم و به پرداخت جریمه متهم شدند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی