Search
Asset 2

خاطره‌‏ای‌‏ از استاد لی، به‌‏مناسبت ۱۳ مِی، روز جهانی فالون دافا

خاطره‌‏ای‌‏ از استاد لی، به‌‏مناسبت ۱۳ مِی، روز جهانی فالون دافا. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
خاطره‌‏ای‌‏ از استاد لی، به‌‏مناسبت ۱۳ مِی، روز جهانی فالون دافا. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

در اوایل دهه ۱۹۹۰، آقای لی‌‏هُنگجی (که شاگردان وی، او را به رسم ادب، «شیفو»، «استاد» یا «معلم» خطاب می‌کنند) ارائه‌‌‏ی آموزه‌های عالی فالون‌دافا به جهانیان را آغاز کرد. فالون‌دافا، که فالون‌گونگ نیز نامیده می‌شود، تمرین چیزی است که چینی‌ها به آن «شولیان» یا پرورش و پالایش و تزکیه جسم و روح می‌‌‏گویند. شاگردان فالون‌دافا تمرینات آرام و دلنشینی را انجام می‌دهند و مهم‌تر این که، سه اصل حقیقت، نیک‌‌‏خواهی، و بردباری را در زندگی روزانه‌ی خود به‌کار می‌برند.

 استاد لی از سال ۱۹۹۲ این روش را عمومی کردند و به‌مدت بیش از دو سال به نقاط مختلف چین سفر کردند و بیش از پنجاه سری سخنرانی درباره‌ی این تمرین‌‏ها ارائه نمودند. آنچه که شاگردان دریافت می‌‌‏کردند بسیار گرانبها بود — آنها یک تمرین تزکیه‌ی واقعی کسب می‌کردند که از محدوده‌ی فقط سالم نگه‌داشتن خود و تندرستی بسیار فراتر بود. استاد لی در نمایشگاه‌های آسیایی سلامتی  سال‌‏های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳ در پکن شرکت کردند و جوایز متعددی کسب نمودند. شاگردان به‌سرعت پی بردند که در طول دوره‌ی سخنرانی‌ها بدن‌شان از آلودگی‌ها پاک شده و به مرحله‌ای از سلامتی مطلوب می‌‌‏رسد. این فایده‌‌‏ی اولیه موجب شد که خیلی‌‌‏ها نگاهی جدی به آن بیندازند، و این به رشد فوق‌‌‏العاده سریع گسترش این روش انجامید. تا سال ۱۹۹۹، تنها در چین بیش از ۱۰۰ میلیون نفر پذیرای این تمرین شده بودند. فالون‌دافا در حال حاضر در بیش از ۶۰ کشور جهان تمرین می‌‌‏شود.

 در جریان تلاش خالصانه استاد لی برای منتشر کردن تمرین، خیلی‌ها می‌توانستند ببینند که او یک استاد معمولی چی‌گونگ نیست؛ او عظمت این تمرین را در عمل به نمایش گذاشت. استاد لی واقعاً مردم را به سوی قلمروهای بالاتر آگاهی هدایت می‌کرد. به همین دلیل، میلیون‌ها نفر سلامتی خود را کاملاً بازیافتند و به‌‌‏طور عمیق‌‌‏تری درک کردند که معنای انسان بودن چیست و چگونه باید خود را بهتر ساخت و درست و پاک و درخور احترام، زندگی کرد؛ لبریز از نیک‌‌‏خواهی برای همه. رفتار والامنشانه تمرین‌کنندگان در مواجهه با بی‌‌‏رحمی شکنجه و آزاری که از سال ۱۹۹۹ تاکنون در چین در جریان است نشانگر چنین رشدهایی است که در وجود و باطن آن‌‏ها اتفاق افتاده است. عظمت فالون‌دافا و تمرین‌کنندگان آن در سراسر دنیا به‌رسمیت شناخته شده: استاد لی‌‏هنگجی و فالون‌دافا بیش از ۱۴۰۰ تقدیر‌نامه و جایزه رسمی دریافت کرده‌اند و ایشان سه بار نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده‌اند.

خاطره‌‏ای‌‏ از استاد لی، به‌‏مناسبت ۱۳ مِی، روز جهانی فالون دافا. (اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

 

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی